Для громад Прикарпаття закупили 12 шкільних автобусів (фото)

 • Територіальні громади Івано-Франківщини отримали 12 шкільних автобусів.

  Вручення шкільного транспорту відбулося сьогодні, 18 листопада, у рамках візиту на Прикарпаття міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, інформує “Галицький кореспондент”.

  Серед 62 громад Івано-Франківщини автобуси отримають 8. Їх закупили для новоутворених опорних шкіл.

  “Ми щороку купляємо автобуси. За п’ять років закупили близько 100 автобусів. Проблема транспорту в тому, що з часом він зношується і щороку його треба оновлювати. Тож відповідно деякі закуплені автобуси йдуть на заміну старих, і в ті школи, де вони потрібні. Наразі в області треба ще 50 автобусів, оскільки там дітей перевозять приватні перевізники”, – розповідає Андрій Сташків, заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

  За його словами, цього року область отримає ще два шкільні автобуси – повнопривідні для гірських територій.

  “У цьому році завдяки державній субвенції, а також місцевого співфінансування на 31% ми змогли 12 автобусів дати до бюджету Івано-Франківщини для оптимізації мережі. Для того, щоб забезпечити зникнення заборгованості по освітній субвенції між районами, для того, щоб два маршрути особливої прохідності особливими автобусами підвищеної прохідності… Звичайно, є над чим працювати, але кожного року ми все робимо, щоб було краще. Чарівної палички в державі нема, але ми все робимо, щоб вона була конкурентно спроможно і гідною свого українського геному ”, – говорить міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

  Також він розповів, що наступного року освіта матиме більший бюджет на 12%. 

  “У нашій Калуській громаді є потреба в шкільному автобусі, через опорний навчальний заклад. З села Мостище до села Підгір’я довозили приватними перевізниками близько 20-23 дітей, а тепер буде свій. Наступного року плануємо створити ще один опорний навчальний заклад і тоді знову буде потреба в транспорті”, – говорить Андрій Найда, міський голова Калуша.

  Читайте також: Питання відсутності шкільних автобусів в Івано-Франківській області турбує не один навчальний заклад. У деяких їх ніколи не було, а в інших – перестали курсувати.

  Буває, діти пішки ходять на навчання по декілька кілометрів або їздять рейсовими автобусами без відповідних знаків. Для найменших у гірській місцевості дорога може складати до двох годин в один бік. Невже так буде завжди?

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!