У Рожнятівському ліцеї брати-однокласники б’ють, душать та драпають інших учнів (відео)

 • Батьки четвертокласників Рожнятівського ліцею, що на Прикарпатті твердять, що вже кілька років їхні діти потерпають від агресії двох братів-однокласників. П’ять фактів булінгу підтвердила і поліція.

  Але проблема у тому, що винуватці – це інклюзивні діти. І їхня мати переконує – синів обмовляють, бо хочуть вижити із класу, пише ТСН.

  Мами майже усіх учнів 4-А Рожнятівського ліцею зібралися на шкільному подвір’ї, поки у дітей карантинне онлайн навчання.

  Терпець, кажуть, урвався – до школи діти ходити бояться. Б’ють, душать, дряпають, обзивають – клас, за словами жінок, потерпає від двох братів-близнюків.

  10-річні близнюки Назар та Богдан навчаються інклюзивно. Оскільки мають моторну алалію – затримку розвитку мовлення. І саме тому до них у школі начебто упереджене ставлення – вважає їхня мати. Певна – мета класного бунту – спровадити їх вчитися вдома.

  У близнюків тричі міняли асистентів – це педагоги, які допомагають інклюзивним учням. Змінили класного керівника та практичного психолога – усе через скарги матері.

  І це не враховуючи батьківських зборів із проханням до решти класу потерпіти та піти на компроміс. Педагоги кажуть, що у школі навчаються ще троє інклюзивних дітей. Але з ними проблем жодних. Тож припускають: у цьому разі – проблема не в дітях, а у їхній матері.

  Батьки й чергування на уроках влаштовували, і камери відеонагляду в класі ставили, і по-сусідськи поговорити намагалися – усе марно.

  До ліцею зачастили перевірки. Адже під сумнівом належна інклюзивна освіта тут. Однак висновок у всіх один: проблема не в інклюзії, а у домашньому вихованні. У поліції вже довели п’ять фактів булінгу з боку братів щодо однокласників. І передали справу в суд. Матері загрожує штраф до 3 тисяч гривень

  Із чиновниками погоджується і волонтерка Надія Годованець. Сама прикута до візка, вона пильно стежить, за дотриманням прав дітей із особливими освітніми потребами.

  До Рожнятівського ліцею вирушила захищати близнюків. Однак поспілкувавшись з усіма сторонами конфлікту, свою думку змінила. Однак мати близнюків в усьому вбачає підступ.

  Юристи визнають: цей конфлікт можна вирішити винятково шляхом примирення та діалогу. От тільки за три роки цього зробити не вдалося. Тим часом у ліцеї знову чекають на перевірку – мама поскаржилася на урядову гарячу лінію.

  До теми: минулого року майже 3 % дзвінків на Національну дитячу гарячу лінію були з Прикарпаття

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!