У школі любив вишивати: як прикарпатець не зважає на стереотипи і з дитинства займається улюбленою справою

  • 32-річний житель села Іванівці, що на Коломийщині, Тарас Захарчук ось уже понад 10 років займається бісероплетінням.

    У колекції чоловіка є гердани, намисто, прикраси для жінок, повідомляє “Галицький кореспондент”.

    Усі звикли, що вишиванням займаються зазвичай жінки. Але є і чоловіки, які не менш вправно, як і прекрасна половина людства, володіють голкою, ниткою, бісером. Незважаючи на стереотипи суспільства, що це не чоловіча справа плести з бісеру, Тарас Захарчук наполегливо продовжує свою справу. Чоловік вважає, що вишивання – це як математика, лише треба докласти уважність та терпіння.

    Будучи ще школярем, Тарас навчився вишивати. На уроках трудового навчання йому завжди подобалося тримати голку з ниткою. Юнак тоді помітив, що вправно ними володіє. Тарас каже, що талант передався йому від матері, яка дуже добре в’яже, вишиває на замовлення картини та ікони.

    Найкращою своєю роботою і найважчим із усіх замовлень майстер вважає пояс з троянд.

    “Це були троянди з бісеру, які на замовлення клієнтки мали розміщуватися саме на білому фоні пояса-ремінця, – розповів “Галицькому кореспонденту” Тарас Захарчук. – Крім того, я виготовив гердани в єдиному екземплярі і подарував їх знайомим подругам”.

    Крім бісероплетіння пан Тарас полюбляє займатися й дизайном. Він самотужки вирощує екзотичні дерева, зокрема пальми. Коли люди дізнаються, що чоловік, здавалося б, займається жіночою роботою, то дивуються і не вірять. Але з часом всі звикли, що Тарас добре знається на прекрасному.

    Відомий на Прикарпатті майстер-кушнір, реставратор старовинних кептарів та кожухів Михайло Вінтонюк, також вподобав вироби з бісеру Тараса Захарчука і навіть придбав деякі з них.

    А ще майстер переконаний, що Бог дає кожному свій талант. Тому пан Тарас займається улюбленою справою і не шкодує за витраченим часом. Він завжди у пошуку нових творчих ідей для своїх виробів.

    “Чоловіча це справа чи ні, все це стереотипи, – каже майстер. Мої вироби вимагають зосередженості та відповідальності під час їх виготовлення. Тут важливо все: від правильно побудованої схеми і до правильного поєднання кольорів. Радію, коли мої прикраси тішать і дарують приємні емоції жінкам”.

    Мар’яна ЛОКАТИР

    До теми: Молодята з Верховини за весільні гроші купили чотири дрони для військових (ФОТО)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!