Жителька Прикарпаття зібрала сотні вишитих речей (ВІДЕО)

 • Національний одяг, рушники та подушки – чого тільки не знайдеш у квартирі Віри Дрінь. Жінка родом зі Львова, проте вже понад 60 років живе на Прикарпатті. Сьомого грудня їй виповниться 85 років. За цей час зібрала сотні вишитих речей.

  На стінах у квартирі Віри Дрінь немає вільного місця – тут фото, картини та тарілки, пише “Суспільне”.

  “Я росла в свідомій родині. Все, що тут є, ніяка не колекція – це все родинне. Ці всі рушники – зі села Новиця моєї невістки третьої. Сорочки – моїх синів. Серветки є і моєї мами, і тети Вербицької, і мої. Тут нема нічого такого, щоб я їздила та купувала. Мене це захопило. Це була моя душа, моє серце. Я не могла без цього жити”, – розповідає Віра Дрінь.

  Жінка каже, що один із найдавніших рушників – мамин: “Там є букви “І” та “О”. То моя мама називалася Ірена Оліяр. Ті рушники мають до 80-ти і більше років”.

  Цінна для Дрінь одна вишита сорочка. Жінка розповідає, що бабця її третьої невістки Світлани виходила заміж у ній.

  “Тут, як добре придивитися, був такий розріз. Це означає, що дівчина віддавала свою честь і ставала жінкою. Це є Снятинський район”, – каже Віра Дрінь.

  Серед подушок, напевно, найстаріші – дитячі подушки з ініціалами жінки.

  “Батьки виховували мене спокійно, в українському дусі. Ми ходили до церкви Святого Юра, де Шептицький вже був хворий. Дві дівчинки, я і ще одна, давали йому квіти. Моя мама вишила мені спеціально сорочку, щоб я його гарно привітала”, – згадує жінка.

 • До теми: на Івано-Франківщині подружжя облаштувало у своїй оселі музей музичних інструментів

  Більше – у сюжеті

   
   
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!