У Швеції відмовились від 8-годинного робочого графіку заради щастя людей

 • Працедавці по всій країні, включаючи будинки для людей похилого віку, лікарні та майстерні з ремонту автомобілів, впроваджують зміни.

  Швеція переходить на 6-годинний робочий день. Країна хоче таким чином підвищити продуктивність та зробити людей щасливішим пише ZIK.

  Відповідно до веб-сайту Science Alert роботодавці по всій країні уже впровадили зміни, метою яких є зробити більше за коротший проміжок часу і забезпечити те, щоб люди мали енергію, щоб насолодитися своїм особистим життям.

  25-02-16-foto-600x399-1

  Тойота-центри у Гетеборзі, другому за величиною місті Швеції, перейшли на цю систему 13 років тому. Компанія стверджує, що це призвело до того, що співробітники стали щасливішими, плинність кадрів більш низькою, а прибуток зріс.

  Filimundus, розробник додатків з головним офісом у столиці Швеції Стокгольмі, ввів 6-годинний робочий день у минулому році.

  «8-годинний робочий день не настільки ефективний, як вважається», – сказав генеральний директор компанії Лінус Фельдт.

  «Залишатися зосередженим на конкретному робочому завданні протягом 8 годин є величезною проблемою. Для того, щоб впоратися з нею, ми переключаємося на інші речі і робимо паузу, щоб зробити робочий день більш терпимий. У той же час, важко керувати нашим особистим життям поза роботою».

 • Пан Фельдт сказав, що співробітникам не дозволяється заходити на соціальні мережі, робочі зустрічі зведені до мінімуму та інші відволікаючі фактори протягом дня обмежуються. Мета полягає у тому, щоб співробітники були більш мотивовані працювати інтенсивніше в офісі.

  За його словами, новий робочий день дозволяє людям мати досить енергії для того, щоб продовжувати своє приватне життя, коли вони залишають роботу.

  Згідно з Science, лікарі та медсестри у деяких лікарнях країни також зробили крок до 6-годинного робочого дня.

  Будинки для людей похилого віку у Гетеборзі перейшли на 6-годинний робочий день раніше в цьому році і проводитимуть експеримент до кінця 2016 року, щоб визначити, чи вартість найму нових співробітників для покриття втрачених годин має сенс.

  Нагадаємо, українцям можуть збільшити робочий день

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!