В Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні відкриють тренінговий центр, де навчатимуть доглядати за хворими та виконувати маніпуляції.
Про це “Суспільному” розповіла начальниця відділу маркетингу та стратегічного планування ЦМКЛ Уляна Сидор.
Зокрема, у межах проєкту “Лікарні без інфекцій” придбали два манекени, для яких створюється спеціальна навчальна кімната. У тренінговому центрі спочатку навчатимуть працівників лікарні, але готові надалі розширюватися й для інших.
“Наші плани агресивні”, — каже заступник директора ЦМКЛ Володимир Вовчук.
За його словами, доглядом за важкими хворими будуть займатися медичні сестри: “У старій системі Семашка, в якій ми довго працювали, за хворими доглядали санітарки. Так ніде немає. В сучасних клініках Європи, Північної Америки догляд за хворими проводять медичні сестри, молодші спеціалісти. Це зовсім інший рівень догляду. Ми вже маємо план, знаємо, як це має виглядати, робимо організаційні зміни, шукаємо грантові кошти, щоб закупити обладнання європейського рівня. Це вже не просто мрія, це вже реалізація програми”.
Догляд за хворами – це частина широкої програми змін, яку запроваджують в ЦМКЛ. Наразі в лікарні створено і незабаром буде презентовано клінінговий відділ.
“Ми змінили всю систему прибирання і дезінфекції. Це дало можливість вивільнити понад 30 посад. Меншими силами і затратами ми отримуємо кращий результат і якість. Ми суттєво економимо на дизсередниках – до третини – а це дуже важливо, тому що кошти, які ми затрачаємо кожного року на дезінфекцію, визначаються сотнями тисяч гривень, часом і за мільйон заходить, – каже Володимир Вовчук. — Нова технологія – це не просто швабра і відро, це система, що спонукає дотримуватися протоколу й так функціонує, що її практично неможливо порушити”.
Обладнання для клінінгового відділу також закупили завдяки проєкту “Лікарні без інфекцій”. За інформацією Уляни Сидор, в рамках проєкту закуплено два анестезіологічні апарати, біологічний мікроскоп, денсиметр для баклабораторії, дві термосушильні шафи і три спеціальні візки для прибирання.
Проєкт “Лікарні без інфекцій”, спрямований на зменшення епідеміологічної небезпеки в містах Івано-Франківськ та Сігет-Мармацієй (Румунія), завершився 27 травня спільною з румунськими партнерами підсумковою конференцією. Фінансувала ініціативу Спільна операційна програма Румунія-Україна 2014-2020. Її вартість для обох партнерів становила 311 тисяч євро, бюджет Франківська — понад 163 тисячі євро. За словами Володимира Вовчука, такі проєкти є “дорогою з двобічним рухом”: крім можливості залучити кошти ЄС, це навчання і двосторонній обмін досвідом.
Ще один транскордонний проект із Сігет-Мармацієй “Спільні ініціативи та рішення у сфері охорони здоров’я у транскордонній зоні Румунія–Україна” тривав до кінця травня.
За словами Володимира Вовчука, ці дві ініціативи поліпшили обидва медичні заклади, вдалося придбати багато медобладнання, зокрема, наркозно-дихальні апарати і ШВЛ закупили ще до початку пандемії, тож “на початку карантину були озброєні”.
“Наша співпраця продовжується, ми вже плануємо нові проєкти”, — каже Володимир Вовчук.
До теми: У Франківській центральній міській клінічній лікарні відремонтували одне з відділень (фото)