У центрі Франківська провели просвітницьку акцію з нагоди Всесвітнього дня серця

 • У середмісті Івано-Франківська сьогодні, 29 вересня, відбулася інформаційно-просвітницька акція, присвячена Всесвітньому дню серця.

  Захід організували для того, щоб привернути увагу людей до серцево-судинних захворювань, інформує “Галицький кореспондент”.

  Ірина Федорів лікар Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ розповіла, що ця акція присвячена підвищенню обізнаності людей про захворювання серця, різних профілактичних заходів і змін способу життя.

  “Минулого року на Прикарпатті від серцево-судинних захворювань померло понад 70% від загальної кількості смертей. Пандемія коронавірусу стала провокативним фактором, тому що люди з такими захворюваннями є більш уразливі і більш сприятливі до найважчого перебігу коронавірусної інфекції”, – говорить Ірина Федорів.

  Захід організували за ініціативи Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ за підтримки Івано-Франківської Обласної Організації Товариства Червоного Хреста України та Івано-Франківського обласного клінічного кардіологічного центру.

  “Наша акція є для того, щоб люди дізналися, що в першу чергу потрібно звертатися по медичну допомогу і як виявити кардіологічні симптоми. Наприклад, люди можуть не звертати уваги на підвищення тиску. А потім, якщо виникають певні ускладнення, то вони запізно звертаються”, – говорить Юрій Гаврич, лікар-кардіолог Івано-Франківського обласного клінічного кардіологічного центру.

  Лікар додає, що є така категорія людей, які люблять лікуватися, як сусідка порекомендувала або друг.

 • “Сусідку можна послухати, але перш треба звернутися до лікарів. Люди більше займаються самолікуванням, а мають звертатися до медиків, бо крім нас якісно ніхто не допоможе, – каже лікар.

  Під час акції всі охочі могли отримати консультацію в лікарів кардіологів, виміряти артеріальний тиск та отримати знання необхідні для надання першої невідкладної допомоги.

  До теми: КОРДівці і вибухотехніки з всієї України провели масштабні навчання на Прикарпатті

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!