У Ворохті, в карпатській віллі, облаштують реабілітаційний центр для військових

 • У будинку збережуть автентичні елементи, проведуть комунікації.

  У Ворохті, що на Прикарпатті, відремонтують автентичну гуцульську віллу та влаштують у ній центр відновлення та психологічної реабілітації військових.

  Проєкт реалізує благодійна організація «Зорі надії», представники якої є переселенцями з Авдіївки, які зараз живуть у Ворохті. Раніше вони створили інструкторський підрозділ та добровольчий загін з аеророзвідки, а також займалися туристичним напрямком «Волонтерські мандрівки» – облаштовували туристичні маршрути і притулки, проводили екоакції в рекреаційних зонах, створили команду гірських рятувальників-добровольців, пише ZAXID.NET.

  Волонтерка Аліна Косовська зазначила, що вони отримали хату в безкоштовне довгострокове користування на термін не менше 5 років.

  «Хатинка збудована з каменю, цегли і дерева в татранському стилі і має три поверхи. Дерев’яні елементи будови оздоблені різьбою ручної роботи – творіння колишніх мешканців. Всередині – ідеальний простір для реабілітації невеликих груп. Велика кімната для групової терапії, великі житлові кімнати з власним пічним опаленням і декілька маленьких кімнат – можна розмістити військових разом у кімнаті, а для членів команди і психологів виділити окрему спальню та кабінет для індивідуальних консультацій», – розповідає Аліна Косовська.

  Нижній поверх потребує суттєвого ремонту, він може стати технічним поверхом з санвузлом, господарським приміщенням і кухнею. Води у будівлі поки немає. На літо облаштують сільський санвузол і душ надворі. Згодом воду до хати можна підвести. Поруч є будинок на декілька квартир, в одній із яких може проживати постійно залучена в проекті команда волонтерів. Дерев’яні господарські будівлі, в яких раніше тримали худобу, у майбутньому можуть пристосувати для занять з йоги, свічникарства, гончарства та іншої арт-терапії.

  Волонтери розділили роботу на декілька черг. У квітні запланували провести толоку: привести до ладу приміщення, почистити струмок і подвір’я. Друга черга робіт передбачає облаштування житла на літній період на другому і третьому поверсі. Після цього будуть більш масштабні роботи з проведення води, опалення і облаштування першого технічного поверху.

  Для військових всі реабілітаційні заїзди будуть безкоштовні. З ними будуть працювати спеціалісти з відповідною освітою і досвідом природотерапії та роботи з учасниками війни. Одночасно зможуть приймати 10 осіб на 5-7 днів. Самі волонтери організують для військових походи в гори.

  12-14 квітня у будинку відбудеться толока, на яку запрошують усіх охочих.

  До теми: Військові просять Калуську громаду посприяти у створенні військових госпіталів

    

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!