У Запоріжжі перейменували вулицю на честь сотенного УПА з Прикарпаття Мирослава Симчича

 •  
  Мирослав Васильович помер в січні 2023-го у віці ста років.
   
  На мапі Запоріжжя вперше з’явилася вулиця на честь бійця УПА. Про це написав на своїй сторінці запорізький краєзнавець Роман Акбаш.
   
  Вчора, 29 листопада, вулицю Лізи Чайкіної депутати Запорізької міськради перейменували на вулицю Мирослава Симчича. До слова, Ліза Чайкіна не мала жодного відношення до Запоріжжя.
   
  Уродженець Прикарпаття був членом ОУН з 1941 року та бійцем Української Повстанської Армії з 1943-го. У 1948 році Симчич був заарештований та засуджений на 25 років таборів. У 1963 році був звільнений, але через 5 років знову був засуджений. Вийшов на волю у 1985 році. Усього відбув в ув’язненні 32 роки, 6 місяців і 3 дні.
   
  Як зазначають, Симчич має пряме відношення до Запоріжжя та Заводського району. Після звільнення він жив та працював у Запоріжжі, на Павло-Кічкасі.
   
  На західну частину України повертатися було заборонено. У Запоржжі Симчич одружився з Раїсою Мороз, робітницею металургійного заводу «Запоріжсталь». На останньому працював і сам Мирослав.
   
  В 1994 році він переїхав до Коломиї. Був реабілітований у 2017 році, а ще за п’ять років сотенний УПА був нагороджений званням Героя України. 

  Також читайте: Прикарпатець Роман Примич очолив управління з питань ветеранської політики

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!