Україна почала нарощувати обсяги видобутку власного газу, – Гройсман

 • В Україні почалося зростання видобутку власного газу і до 2020 року країна може досягнути власної енергетичної незалежності. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  Говорячи про дії уряду щодо подолання корупції в газовій сфері, Прем’єр-міністр зауважив: «Укргазвидобування. Постійне було зменшення видобутку газу. Ми за цих декілька місяців маємо плюс 47млн кубів [газу]. Це небагато. Але ми маємо плюс. Ми почали йти в зростання».

  Наступного року Україна отримає додаткових 500-700 млн кубічних метрів газу власного виробництва, повідомив він.

  Нагадаємо, мінімальна зарплата у 2017 році складатиме 3200 гривень, – Гройсман

  «Це означає, що щороку до 2020 року ми маємо наростити видобуток українського газу, чого нам абсолютно вистачить. Коли нам вистачить газу власного видобутку, ми не будемо купляти газ за валюту у закордонних імпортерів. Ми будемо використовувати наш український газ, якого нам буде достатньо, і це буде направлене на те, щоби зміцнювати національну валюту і все робити для того, щоб економіка була стабільною», – наголосив Володимир Гройсман.

  Прем’єр-міністр зауважив, що в Україні десятиріччями навмисно знищувалася нафтогазовидобувна галузь. Він навів приклад Шебелинського газоконденсатного родовища, яке десятиріччями не отримало жодної ліцензії на видобуток газу, тоді як приватним компаніям за цей час було надано 150 ліцензій.

  Володимир Гройсман зазначив, що 28 жовтня у Парижі був підписаний контракт між ПАТ «Укртрансгаз» та французькою компанією Engie, що дає їй можливість транспортувати та зберігати газ в Україні. Тим самим, уряд відкрив газовий ринок в Україні, дав можливість створення конкуренції і право споживачам обирати, у кого купувати газ. Ринок буде регулювати ціну на газ та стимулювати, щоб вона була дешевшою, зазначив він.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!