Українські науковці отримали “Шнобелівську премію” з фізики

 • Український фізик Іван Максимов та математик Андрій Потоцький отримали цьогорічну “Ігнобелівську (Шнобелівську) премію”.

  Вчені досліджували поведінку тіла черв’яків під впливом вібрації, пише “Українська правда”.

  Обидва чоловіки працюють у Свінбурнському університеті в Австралії. Їхнє дослідження показало, що вібрації змушують дощових черв’яків формувати візерунки аналогічні тим, як реагують на вібрації краплі води.

  Вчені зазначили, що отримана нагорода стала для них справжнім сюрпризом у професійному житті.

  “Ми не планували розв’язувати конкретне питання або наукову проблему. Я вирішив подати вібрацію за допомогою динаміку, тому пустив кілька інструментальних звукових сигналів. І вони почали рухатися, як вода”, – розповідає Іван Максимов.

  Наразі науковці вивчають потенційне застосування результатам цього дослідження.

  Вони вважають, це може бути корисно в нейробіології, як неінвазивний метод вивчення мозкових імпульсів, а також, що дослідження можна використовувати в робототехніці для імітації рухів черв’яків.

  Довідково: Шнобелівська премія – це пародія на відому міжнародну нагороду Нобелівська премія. Її вручають за дослідження, які спочатку здаються смішними, проте потім викликають роздуми. Українською її також іноді називають “Антинобелівська премія” або “Шнобелівська премія”.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!