Шрифт “Шрифтова абетка української ідентичності” здобув золото на конкурсі — European Design Awards. Про це стало відомо з сайту конкурсу, передає Суспільне Культура.
Український шрифт здобув золото в категорії Integrated Identity Application, а також головну нагороду Jury Prize. За словами голови Projector Creative & Tech Online Institute Олександра Трегубова, журі одноголосно обрали шрифт переможцем.
“Ми запрошуємо вас поглянути на українські літери відразу з двох нових сторін — знакових для України символів і модерних українських шрифтів”, — закликають творці “Абетки”.
Зазначається, що “Шрифтова абетка української ідентичності” — це історія української боротьби від “А” до “Я”. Автори пояснюють, що кожна літера алфавіту присвячена одному символу, без якого Україна не була б тією державою, яку ми знаємо, любимо та за яку стоїмо:
“На сторінках цього проєкту ви знайдете 33 події, постаті, символи та знаки, що супроводжували Україну на шляху до відновлення незалежності в 1991 році та підтримують нас у боротьбі за неї зараз”.
Так літера “А” присвячена АН-“Мрія”, “Б” — будинку “Слово”, “В” — волі, “Г” — Голодомору і так далі. Серед згаданих подій, постатей та явищ також є Хрещення Русі, Квітка Цісик, Референдум 1991 року, фраза “Йой, най буде!” тощо. Повний перелік можна переглянути за посиланням.
Шрифт розробили онлайн-інститут Projector і медіа Telegraph Design за підтримки Фундації “ЗМІН”. Проєкт презентували на День Незалежності.
Про конкурс European Design Awards
Конкурс European Design Awards (ED-Awards) – одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Конкурс був створений у 2007 році за ініціативою передових європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda).
Церемонія нагородження і традиційний фестиваль дизайну кожного року змінює локацію та проходить у різних європейських містах. У 2024 році European Design Awards пройшов у Неаполі, Італія.
У складі журі — фахівці із редакцій 15 профільних журналів про дизайн з Австрії, Чехії, Польщі, Росії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерланд, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Великобританії.
Роботи оцінюють за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення. Взяти участь у конкурсі можуть тільки дизайнери з Європи.
До теми: Письменник Сергій Жадан вступив до лав 13 бригади Нацгвардії “Хартія”