Український шрифт переміг на конкурсі European Design Awards

 • Шрифт “Шрифтова абетка української ідентичності” здобув золото на конкурсі — European Design Awards. Про це стало відомо з сайту конкурсу, передає Суспільне Культура.

  Український шрифт здобув золото в категорії Integrated Identity Application, а також головну нагороду Jury Prize. За словами голови Projector Creative & Tech Online Institute Олександра Трегубова, журі одноголосно обрали шрифт переможцем.

  “Ми запрошуємо вас поглянути на українські літери відразу з двох нових сторін — знакових для України символів і модерних українських шрифтів”, — закликають творці “Абетки”.

  Шрифтова абетка української ідентичності
  Шрифтова абетка української ідентичності. Сайт конкурсу

  Зазначається, що “Шрифтова абетка української ідентичності” — це історія української боротьби від “А” до “Я”. Автори пояснюють, що кожна літера алфавіту присвячена одному символу, без якого Україна не була б тією державою, яку ми знаємо, любимо та за яку стоїмо:

  “На сторінках цього проєкту ви знайдете 33 події, постаті, символи та знаки, що супроводжували Україну на шляху до відновлення незалежності в 1991 році та підтримують нас у боротьбі за неї зараз”.

  Шрифтова абетка української ідентичності
  Шрифтова абетка української ідентичності. Сайт конкурсу

  Так літера “А” присвячена АН-“Мрія”, “Б” — будинку “Слово”, “В” — волі, “Г” — Голодомору і так далі. Серед згаданих подій, постатей та явищ також є Хрещення Русі, Квітка Цісик, Референдум 1991 року, фраза “Йой, най буде!” тощо. Повний перелік можна переглянути за посиланням.

  Шрифтова абетка української ідентичності
  Шрифтова абетка української ідентичності. Сайт конкурсу

  Шрифт розробили онлайн-інститут Projector і медіа Telegraph Design за підтримки Фундації “ЗМІН”. Проєкт презентували на День Незалежності.

  Про конкурс European Design Awards

  Конкурс European Design Awards (ED-Awards) – одна з головних щорічних європейських подій у галузі комунікаційного дизайну. Конкурс був створений у 2007 році за ініціативою передових європейських фахових видань про дизайн та Міжнародної ради дизайну ico-D (Icograda).

 • Церемонія нагородження і традиційний фестиваль дизайну кожного року змінює локацію та проходить у різних європейських містах. У 2024 році European Design Awards пройшов у Неаполі, Італія.

  У складі журі — фахівці із редакцій 15 профільних журналів про дизайн з Австрії, Чехії, Польщі, Росії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерланд, Іспанії, Швеції, Швейцарії, Туреччини, Великобританії.

  Роботи оцінюють за трьома головними критеріями: якість дизайну, креативність і відповідність твору визначеним цілям його створення. Взяти участь у конкурсі можуть тільки дизайнери з Європи.

  До теми: Письменник Сергій Жадан вступив до лав 13 бригади Нацгвардії “Хартія”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!