Українці масово відмовляються платити штрафи з камер відеофіксації

 • За 2021 рік системи камер автофіксації зареєстрували 2,6 млн штрафів на загальну суму більше одного мільярда гривень.

  У порівнянні з попереднім роком, кількість зафіксованих порушень істотно збільшилася, також зросла частка неоплачених штрафів, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “РБК-Україна”.

  Вперше відеокамери, які в автоматичному режимі фіксують порушення ПДР, запрацювали в Києві та області в червні 2020 року. За наступні пів року власникам автомобілів виписали 1,2 млн штрафів. За підсумками 2021 року покриття системи розширилося. Зараз порушення фіксуються 246 пристроями у 24 містах 15 регіонів України.

  Попри збільшену кількість порушень, українці не поспішають за них платити. Кількість несплачених штрафів за останній рік істотно зросла, на цілих 19% в порівнянні з 2020 роком. Всього українці не сплатили 1 327 440 штрафів.

  До теми: на українські дороги виїхали поліцейські автомобілі-фантоми. Це новий спосіб патрулювання, який в автоматичному режимі контролює дотримання ПДР, зокрема швидкісного режиму. Такі автомобілі не мають розпізнавальних знаків поліції й можуть рухатися з водіями в одному транспортному потоці.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!