«Укрлендфармінг» Бахматюка через глобальне потепління почав вирощувати жаростійкі сорти

 • Найбільший за кількістю створених робочих місць в Україні агрохолдинг “Укрлендфармінг” бізнесмена Олега Бахматюка в умовах глобального потепління змінив структуру сівозміни і почав використовувати у виробництві жаростійкі сорти і гібриди.

  Перед агрокомплексом України стоїть стратегічний виклик: потепління клімату. Воно одночасно несе серйозні загрози – втрати врожаю через засухи, а й відкриває привабливі перспективи – отримувати того ж врожаю набагато більше. Вже сьогодні Україна не відповідає нормам забезпеченості водою, розробленим ЮНЕСКО (1700 куб. м води на одного жителя країни). В Україні цей показник становить 1000 куб. м, а в південних регіонах і того менше – від 400 до 500 куб. м. Засуха в першу чергу викликає порушення в водному режимі рослин, які потім відображаються на фотосинтезі, диханні, вуглеводному і білковому обміні, пересуванні речовин, зростанні та т. д. Про це пише видання «Деловая столица».

  Так найбільший агровиробник, Група компаній «Укрлендфармінг», вже скорегував роботу в південному і східному регіональних управліннях, а саме: в ТОВ “ЮТС Агропродукт”, ТОВ “Південь Агроінвест” та ТОВ “АП Придніпровське”. Перш за все змінилася структура сівозміни, до 25% займає пар, який сприяє накопиченню вологи в грунті, тому що при наявності тільки річних опадів немає можливості отримати повноцінний урожай. Виходить, що один повноцінний урожай, отриманий раз в два роки, покриває витрати відразу двох років.
  Також “Укрлендфармінг” почав використовувати у виробництві жаростійкі сорти і гібриди української та зарубіжної селекції. Тобто ті сорти культур, які стійкі до високих температур як повітря, так і грунту. Уже накопичено певний досвід: понад 12 років на площі 160 га в посушливих умовах проводиться моніторинг вирощування озимого ріпаку, соняшнику, озимої пшениці без обробки грунту. Такий підхід сприяє зниженню температури поверхні грунту і мінімізує непродуктивні витрати вологи.

  Щоб український АПК в нових кліматичних умовах продовжував розвиватися, держава повинна взяти на себе як мінімум наукову сторону справи, зазначає видання. Якщо Україна зможе вирішити стратегічне завдання – забезпечити поля водою, то потепління клімату відкриє перед нашою країною відмінні перспективи. Українські аграрії готові освоювати нові культури, які в більш спекотних умовах дозволять зберегти рентабельність. Якщо розумно використовувати ці можливості, за рахунок зростання температур можна буде підвищити обсяг і врожаю, і аграрного експорту.

  «Укрлендфармінг» українського бізнесмена Олега Бахматюка – один з європейських лідерів сільськогосподарського виробництва, що управляє найбільшим в Україні банком чорноземів. На 400 підприємствах Укрлендфармінг в 600 населених пунктах України працює близько 30 тис. чоловік. Укрлендфармінг неодноразово відзначений в різних рейтингах як інноваційна компанія і експортує свою продукцію в 40 країн світу.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!