Укрзалізниця розпочала будівництво колії Чоп – Ужгород

 • Будівництво стартує в травні цього року, термін реалізації проєкту – 14 місяців. Загальна сума проєкту – 1,3 мільярда гривень.

  Нова колія європейського стандарту – один із проєктів державної стратегічної програми розвитку залізничної інфраструктури для інтеграції України до ЄС.

  Проєкт передбачає:
  – будівництво 22 км залізничної колії європейського стандарту (ширина між рейками 1435 мм замість українського стандарту 1520 мм);
  – реконструкцію штучних споруд, об’єктів та мереж інженерного забезпечення (пішохідний міст – 1, малі мости – 3, великий міст – 1);
  – оснащення колії двостороннім напівавтоматичним блокуванням та пристроями мікропроцесорної диспетчерської централізації.

  Реалізація проєкту дозволить запустити прямі пасажирські маршрути по євроколії з Ужгорода до країн Європи, а також здійснювати пересадки з поїздів в усіх регіонах України для подальших подорожей країнами Європи, повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

  «Це важливий проєкт для зв’язку України з європейським транспортними шляхами. Саме завдяки успішній участі у конкурсному відборі проектів CEF ще в 2022 році Укрзалізниця отримала можливість розпочати цей проєкт. В перспективі розглядаємо проведення техніко-економічного обґрунтування можливого продовження євроколії від Ужгорода до Львова, що дасть можливість для приєднання Львова до двох Європейських Транспортних Коридорів TEN-T – Рейн-Дунайського та Середземноморського», – зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

  Урочисте укладання першої ланки колії відбулося в присутності премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля та голови правління АТ «Укрзалізниця» Євгена Лященка.

  До теми: Укрзалізниця представила шпиталь на колесах

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!