Укрзалізниця представила шпиталь на колесах

 • Перший медичний вагон, який не має аналогів у світі, створено на початку березня 2022 року.

  Укрзалізниця разом з представниками Міністерства оборони України презентувала евакуаційний медичний поїзд.

  Перший шпиталь на колесах був створений у березні 2022 року.

  «Тоді не існувало жодних креслень та технічної документації, але була велика потреба в таких вагонах. Залізничники й медики за чотири дні переобладнали перший такий вагон. Сьогодні ж загальна кількість вагонів, задіяних у медичній евакуації в Україні, становить 62 одиниці», – розповів голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

  У вагонах працюють анестезіологи, медсестри, медбрати, санітари та евакуаційні бригади залізничників. Медичне обладнання на борту поїзда робить можливим навіть оперативне втручання під час руху поїзда у найбільш критичних випадках.

  Обладнання медичних вагонів тотожне обладнанню справжнього госпіталя. Це дає можливість надання екстреної медичної допомоги прямо під час руху, тож ці вагони можуть транспортувати важкопоранених військовослужбовців, яких неможливо перевозити іншими видами транспорту.

  Існує перспектива для курсування медичних вагонів не тільки від фронту до тилових шпиталів.

 • «Ми технічно готові до запуску вагонів до і через кордон для лікування та реабілітації наших воїнів. Працюємо з партнерами над реалізацією», – прокоментував віцепремʼєр-міністр з відновлення України Олександр Кубраков.

  До кінця 2024 року залізничники переобладнають ще вісім евакуаційних вагонів для потреб медичної евакуації та порятунку життів українських захисників.

  До теми: На період весняних канікул «Укрзалізниця» призначає додаткові рейси на Прикарпаття

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!