Упритул до мера

 • 8 серпня депутат Івано-Франківської міськради Андріан Волгін прикував себе кайданками до батареї у кабінеті міського голови, протестуючи проти забудови біля озера. У кабінет Руслана Марцінківа він потрапив, поки мер проводив щовівторкову оперативну нараду, і навіть планував провести там прийом виборців.

  Андріан Волгін пояснив, що змушений вдатися до таких радикальних дій, оскільки інакше його не чують. Він просив вирішити питання щодо незаконної скандальної забудови біля озера, до якої, за його словами, має відношення народний депутат Юрій Соловей. Депутат запевнив, що буде сидіти прикованим, поки юридичний відділ виконкому не підготує судовий позов про розірвання договору оренди земельної ділянки, на якій ведеться будівництво. Втім, оскільки не довіряє йому, то документи мають ще перевірити інші юристи.

  За словами Андріана Волгіна, міський голова Руслан Марцінків сказав, що сесія давала в оренду землю і вона має розірвати договір. «Чи можна сподіватися, що сесія це зробить, якщо вона не підтримала мій запит?» – запитував депутат. Тож він тепер вимагав, щоб міськрада зробила це в судовому порядку.

  Волгін розповів, що бореться з цією забудовою вже сім місяців, та нагадав хронологію подій. Зокрема, повідомив, що 23 січня архбудконтроль в акті перевірки цілеспрямовано не вказав, що, згідно з договором оренди землі, там має бути парковка. 15 березня депутатський корпус не підтримав його запит щодо незаконної забудови-реконструкції «Рейкарц Парк Готелю». А 11 квітня на позачерговій сесії всі проголосували за припинення договору оренди землі з фірмою «Гаразд», аргументуючи це тим, що громада проти забудови озера.

  Депутат сказав, що не розуміє, чому одним можуть скасувати договір оренди, бо люди проти, а йому вже півроку морочать голову. Однак саме тоді міський голова дав доручення перевірити законність зведення будівлі на місці парковки. Та віз і досі там. Тож 20 липня на сесії міськради він попередив, що перекриє дорогу, а 3 серпня провів із цього приводу брифінг.

  Після того, як зауважив Волгін, будівництво почали вести ще інтенсивнішими темпами. Однак поки що він вирішив відмовитися від перекриття однієї з центральних вулиць міста, щоб не страждали люди. Проте якщо не буде ніякого результату, то обіцяє таки зробити це.

  Прикутий депутат ще планував здійснити у кабінеті мера прийом виборців та закликав людей приносити йому звернення щодо інших незаконних забудов, які він одразу ж кластиме на стіл міському голові.

  Натомість Руслан Марцінків нагадав усім, що Андріан Волгін є депутатом міськради та членом «земельної» комісії. І для того, щоб вирішувати земельні питання, йому зовсім не обов’язково робити шоу в його кабінеті. «У нього є інші важелі впливу на цю ситуацію, у полі закону та здорового глузду», – наголосив мер.

 • Марцінків зауважив, що над питанням цього будівництва вже працює управління захисту економіки та держбудінспекція. Також додав, що це не він давав дозвіл на це будівництво, але за його дорученням управління земельних ресурсів має вивчити та перевірити це питання і доповісти про результати на сесії міськради 30 серпня. «Також я ініціюю створення тимчасової контрольної комісії ради для вирішення цього питання в рамках закону», – резюмував Марцінків.

  Депутат Волгін вже не вперше вдається до таких радикальних дій. Минулого року в наметі перед «білим будинком» він розпочав сухе голодування через бездіяльність влади щодо повернення в комунальну власність спорткомплексу «Олімп». Через декілька днів ця справа таки зрушилася з місця, і він вийшов з сухого голодування.

  Цьоготижнева протестна акція депутата тривала значно менше. Вже близько 14 год. у вівторок він відімкнув кайданки. Згодом пояснив «ГК», що такий вчинок зробив, щоб привернути увагу громадськості до проблеми забудови озера. Волгін вважає, що тепер франківці будуть пильнішими до цієї проблеми, а він вирішуватиме її в інших органах.

  «Руслан Марцінків дорікнув мені, навіщо влаштовувати цирк, якщо у депутата є багато важелів, за допомогою яких він може вплинути на проблему. Я, здається, вже спробував багато з них. І зрозумів, що, можливо, там є конфлікт інтересів. Але у мене залишається бажання зберегти озеро від забудови», – сказав Андріан Волгін.

  Депутат також повідомив, що зараз планується засідання земельної комісії, до справи залучили юриста і Держархбудконтроль.

  Наталя КОЗАК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!