Уряд пропонує завершити мораторій на перевірки бізнесу

 • Кабінет Міністрів України пропонує завершити дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок бізнесу, який був введений на період карантину. Мораторій перешкоджає збору податків.

  Про це йдеться в пояснювальній записці до проєкту змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (проєкт №4101), пише “РБК-Україна”.

  Як зазначається в документі, через те що дію мораторію встановили на доволі великий проміжок часу, за період його дії (з 18 березня 2020 року) значна частка суб’єктів господарювання, які мають ризики несплати податків, залишаються неперевіреними. Окрім того, до податкових органів надходять скарги громадян з питань порушень порядку проведення розрахунків, ліцензування та неоформлення трудових відносин у різних сферах діяльності, проте контролюючі органи позбавлені можливості провести перевірку таких суб’єктів господарювання.

  “З метою недопущення втрат доходів бюджету та з метою забезпечення належного виконання податковими органами контролюючої функції, пропонується завершити дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок”, – йдеться в пояснювальній записці.

  Згідно з проєктом, мораторій планується завершити з дати набрання чинності закону (тобто з 1 січня 2021 року).

  До теми: в Україні змінили умови віднесення міст та районів до “червоної зони”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!