У Франківську ажіотаж щеплень: вакцини проти кору не вистачає

 • Про це мовилось сьогодні, 16 січня, під час оперативної наради.

  Начальник управління охорони здоров’я Марія Бойко розповіла, що найбільша проблема в місті – це кір. За два тижні в нас зареєстровано 43 випадки захворювання на кір станом на 15 січня, з них 17 дітей зі школи в Опришівцях. Втім, станом вже на 09.00 16 січня зафіксовано ще 6 випадків.

  «Зважаючи на такий стрімкий спалах, ми можемо припустити, що  зараження відбулося перед Новим роком і в перший тиждень нового року. Тому вирішили в школах продовжити канікули. Загалом в нас під наглядом є 87 осіб . З них – 65 осіб до 17 років. Станом на понеділок в інфекційній лікарні перебувало 9 осіб. Говорити про те, що в школах є спалахи, не можна. Крім, звісно, школи №6 в Опришівцях», – розповіла Марія Бойко.

  Також вона зазначила, що відстежити всю кількість хворих неможливо, оскільки частина хворих звертається напряму до інфекційної лікарні.

  «Вчора був просто ажіотаж в кабінеті щеплень. Батьки вимагають зробити щеплення своїм дітям. Зараз в області є всього-на-всього 7 тисяч доз вакцини. В місті є 600 доз, але ще 500 є в резерві, і їх незабаром передадуть. Тому звернулися в інші області. До 17 років щеплення безкоштовне», – пояснила Марія Бойко.

  Міський голова Руслан Марцінків дав рекомендацію зробити дітям щеплення від кору. «Ніяких поділів на вакцинованих і невакцинованих дітей ми не маємо робити. Це право батьків. Потрібно звернутися кудись, щоб ще вакцину дали. Виберіть когось з чиновників двох-трьох і вкажіть їм показово ту вакцину, бо зараз є чутки, що в неї закінчується термін, і тому зараз такий ажіотаж», – зазначив мер.

  Читайте також: Розпорядження-чернетка: у Франківську невакцинованим дітям не заборонили ходити до школи

  Втім заступник міського голови Олександр Левицький зазначив, що, наприклад, в Америці є навіть штраф за те, що батьки не щеплять дітей. Мовляв, чому через таких байдужих батьків мають страждати інші діти.

  До теми: Чи потрібні щеплення: франківка розповіла про вакцинацію дітей у США

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!