В Івано-Франківській ОДА підписали Меморандум про захист прав та свобод людей з інвалідністю

 • У п’ятницю, 19 листопада, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях в особі Світлани Семчишин та представником Урядового уповноваженого з прав людей з інвалідністю в Івано-Франківській облдержадміністрації Миколою Макаром.

  Беручи до уваги Національний план дій з реалізації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року, затвердженої від 7 квітня 2021 року № 285-р, метою даного Меморандуму є консолідація зусиль сторін, спрямованих на недопущення порушень прав і свобод людини, зокрема, прав осіб з інвалідністю в Івано-Франківській області, запобігання та протидії дискримінації щодо реалізації ними своїх прав.

  Світлана Семчишин зазначила: «Керуючись Конституцією України, Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадські та політичні права, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод дуже важливо забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав і свобод людини та кожного громадянина».

  Для досягнення мети цього Меморандуму, узгоджених напрямків, реалізації завдань та заходів, необхідно залучати до обопільного співробітництва інші установи та організації, діячів, фізичних осіб, громадські організації.

  «В усьому цивілізованому світі питання соціальної інтеграції та захисту прав людей з інвалідністю вважаються вкрай актуальними. Важливим є максимальна реалізація як і фізичних, розумових, так і професійних здібностей людей різних нозологій. Потрібно створення умов для повного залучення людей з інвалідністю в усі аспекти життя. А саме: забезпечення індивідуальної мобільності для осіб з інвалідністю, свободу вираження їхніх поглядів і переконань, доступ до інформації, недоторканність приватного життя, повагу, освіту, здоров’я та реабілітацію тощо», – наголосив Микола Макар.

  Читайте також: У Тисмениці пройшов VII Мальтійський бал для людей з інвалідністю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!