В Івано-Франківську в атовців виник конфлікт через землю

 • Сьогодні, 2 травня, в Івано-Франківську відбувається сесія міської ради.

  На сесії надали слово голові міської асоціації учасників АТО Василю Андріїву. Він розповів, що асоціація налічує 1180 атовців, а загалом їх в місті понад 1300. Проте є ряд громадських організацій, які створилися раніше і більшість з них є неактивними.

  «Ми не віримо вашим словам, а віримо вашим діям. Ми вимагаємо не втягувати політичних діячів асоціацію у різні ігри. Нарветеся на спротив.  Я не хочу, щоб вас поліцейські керманичі втягували у свої ігри атовців. Міліція уже будує на Національної Гвардії, Дудаєва і подплася третій раз. Ми подали п’ять проектів і бачимо, що їх немає у порядку денному», – заявив Андріїв.

  За його словами, на одну і ту саму земельну ділянку для будівництва житла претендує асоціація та громадська організація «Воїн України». Однак асоціація готова відмовитись від цієї ділянки по вул. Коновальця. Мовляв, нехай там облаштують краще громадський простір, або ж віддуть цій організації.

  “Це ваше право вирішувати, що з нею робити. Ми публічно відмовляємося від цієї ділянки. Ми не хочемо, щоб наших хлопців втягували в різні ігри. Цей той самий забудовник, який хотів нас втягнути у забудову на Глібова. Це не правильно. Має бути все згідно з законом. Перестаньте маніпулювати хлопцями», – зазначив Василь Андріїв.

  Також він наголосив, що атовці не будуть йти у політику. Якщо ж хтось надумає, то має вийти з асоціації, бо вона аполітична.

  «Ми будемо давати запити по наших питаннях, хто і як голосував. Я би хотів депутатів-учасників АТО запросити на публічний звіт до атовців», – підкреслив він дорікнувши депутатам-атовцям, що вони не надто підтримують рішення побратимів.

  Натомість інший атовець, учасник батальйону «Івано-Франківськ» Андрій, який є заступником ГО «Воїн України» розповів, що таку громадську організацію вирішили створити тому, що в асоціації дуже багато атовців і великі черги.

  «Ми хочемо побудувати для своїх хлопців квартири по вул. Коновальця. Ми не маємо ніякого відношення до поліції і нами ніхто не прикривається. Хочемо попросити дати для хлопців цю ділянку. Будь ласка, підтримайте цю пропозицію», – наголосив представник організації.

  Міський голова Руслан Марцінків поцікавився, чому вони не можуть домовитись з міською асоціацією та отримати таким чином цю ділянку. Мовляв, сьогодні є така організація, а завтра якась інша прийде і захоче землю.

  Керівник ГО «Воїни України» Всеволод Андрусів пояснив, що в асоціації є свої напрямки роботи, а в них – свої.

  «Не може бути монополії. І скверу там не може бути, бо знаходиться підстанція», – наголосив він.

  Роман Онуфріїв заявив, що в Івано-Франківську склалася показова співпраця між учасниками АТО та владою.

  «Агресія недоречна. Примусу до ухвалення рішень не буде. Волевиявлення депутата є непорушним правом депутата. Співпраця зі всім громадськими організаціями є добровільна. Півтора роки тому ми домовилися, що працюємо з міською асоціацією, яка об’єднала в собі інші організації», – зауважив він.

  Також Онуфріїв додав, що цю ділянку можуть віддати або міській асоціації, або нікому. Якщо ж асоціація відмовляється від неї, то там житлової забудови не буде.

  «Така позиція моєї фракції», – акцентував Онуфріїв.

  Міський голова запропонував зняти це питання. Однак така заява викликала обурення як в однієї групи атовців, так і в іншої.

   

   

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!