В Івано-Франківську говорили про прозорість і моніторинг влади

  • Сьогодні, 1 серпня, в Івано-Франківську обговорили пріоритетні зобов’язання України на 2018-2020 роки в рамках програми “Партнерство “Відкритий Уряд”.

    Активісти та експерти розповіли, які зобов’язання у сфері прозорості та публічності взяла на себе Україна в рамках міжнародних ініціатив.

    “Ця дискусія має просвітницьку мету – ми хочемо, щоб люди брали активнішу участь в ініціативах “Відкритого Уряду”. До цієї програми Україна долучилась у 2011 році, і в її рамках вже втілено багато речей, які стають для нас звичними. Це і електронне декларування статків, і відкриття доступу до архівів, і система ProZorro, і мережа центрів надання адміністративних послуг. Зараз триває розробка плану дій на наступні три роки, і люди повинні про це знати. А на локальному рівні часто немає активного моніторингу влади активістами”, – розповів Андрій Вишняк, представник БФ “Центр громадських ініціатив”.

    За словами активіста, дослідження прозорості владних установ в районах та в об’єднаних громадах показують, що в багатьох випадках чиновники порушують норми закону “Про доступ до публічної інформації”, не оприлюднюючи на сайтах райрад чи ОТГ проекти рішень сесій та тексти самих рішень. Проте про це мало хто знає, і ця проблема не є в очах людей серйозною.

    “В Івано-Франківській області вже створили 22 ЦНАПи. Це наблизило владу до громади, люди тепер знають, які послуги можуть отримати. В рамках “Відкритого Уряду” ми вивчали кращі практики співпраці влади і громади в Польщі і елементи електронного врядування в Естонії. Втім, програма сама по собі нічого не дасть – вона може стати дієвою лише тоді, коли люди будуть активними, коли між ними і владою буде налагоджена справжня співпраця”, – пояснила Леся Аронець, голова правління молодіжного громадського центру “Еталон”.

  • До теми: Стосунки бізнесу і влади: прості і непрості

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!