В Івано-Франківську презентували «Слово гуцульських предків»

 • В Івано-Франківську відбулася презентація книжкових видань, які вийшли у світ завдяки реалізації цільової програми підтримки книговидання у Верховинському районі. Проведено її у рамках виставки-презентації друкованої продукції «Сторінками української книги», яка відбулася 9 – 10 листопада в Івано-Франківську у фортечній галереї «Бастіон» з нагоди Дня української писемності та мови і 75-ї річниці створення УПА.

  Свої книжкові новинки представляли аудиторії лауреати Національної премії України ім. Тараса Шевченка письменники Роман Горак та Мирослав Дочинець, прикарпатські літератори Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій, Василь Карп’юк та інші.

  У фестивалі-презентації «Сторінками української книги» взяв участь Міністр культури України Євген Нищук, який відзначив велику значущість українського слова у будівництві соборної української держави.

  Письменник, член НСПУ Василь Нагірняк презентував упорядковані видання: книгу «Гуцульські співанки Романа Кумлика» (про музиканта-віртуоза, скрипаля від Бога, гуцульського паганіні Романа Кумлика, та написані й зібрані ним на Гуцульщині народні перла – співанки), книги з серії «Бібліотека Верховинської «Просвіти» Онуфрія Манчука «Жьиб’ївські новелі» та Петра Шекерика-Доникового «На дні озера», написані мовою гуцульських предків.

  Поетичну збірку автентичною гуцульською мовою «Карпати на трьох» презентував аудиторії лауреат міської премії імені Ярослава Дорошенка, поет з франкової Криворівні – Василь Зеленчук.

  Разом з верховинцями представили книжкові видання, які вийшли друком у видавництві «Писаний камінь», і сусіди-косівчани. Директор видавництва «Писаний камінь» Михайло Павлюк та ветеран журналістики Петро Гавука презентували відповідно книги Петра Сіреджука «Галицька Гуцульщина у Великій війні» та «Тлумачний словник гуцульських говірок» (упорядник Петро Гавука), який виданий за рахунок коштів регіональної цільової програми підтримки книговидання на 2016-2020 роки.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!