Івано-Франківськ став 24-м містом, у якому відбулась Медіашкола децентралізації для журналістів регіональних видань, організована за підтримки ULEAD з Європою.
Протягом трьох днів медіатренери та експерти з децентралізації навчали журналістів, як правильно писати про однойменну реформу.
«У рамках тренінгу ми спільно з журналістами вивчаємо особливості реформи децентралізації, робимо це на реальних прикладах, пишемо матеріали та обговорюємо їх», – говорить медіаексперт Inna Gadzynska.
У медіашколі також взяла участь радниця з питань комунікації Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування Наталія Виничук, яка презентувала головні напрямки роботи центру, зорієнтувала журналістів у перебігу процесу децентралізації на Прикарпатті.
Читайте також: Курс на об’єднання: представники потенційної Букачівської ОТГ поїхали до Матеївецької
«На сьогодні в Івано-Франківській області працює 23 ОТГ. Три з них – створили у 2015 році – Старобогородчанську, Верхнянську та Печеніжинську. Остання стала відомою на всю Україну завдяки перемозі у першому українському ріаліті-шоу “Громада на мільйон”. Головними критеріями в розрізі створення громад в нашій області є якість, тобто спроможність громад. Навіть невеликі громади, як-от Білоберізька об’єднана територіальна громада, гірська ОТГ з менш ніж трьома тисячами мешканців, сьогодні демонструють хороші показники, реалізовують цікаві проекти», – зазначила Наталія Винничук
Журналістів-учасників Медіашколи цікавили, насамперед, питання впровадження освітньої і медичної реформи у громадах Прикарпаття.
На прикладі місцевої ОТГ про досягнення у цих сферах розповів перший заступник голови Тлумацької ОТГ Андрій Радовець, який взяв участь у роботі Медіашколи. Він коротко презентував громаду та наголосив на успіхах у роботі Тлумацького Центру надання первинної медичної допомоги, який вже працює з системою eHealth, акцентував також на спробах міжмуніципального співробітництва з іноземними партнерами, зокрема з польським містом Люблін.