В Івано-Франківську вчителі та батьки, осучаснили ліцей власними силами

 • Їдальня, пофарбована у яскраві кольори, лабіринти, англійський алфавіт, сонячна система та математичні сходинки на стінах та підлозі, STEM-лабораторія – в Івано-Франківську вчителі, а згодом і батьки, осучаснили ліцей №21 власними силами.

  Освітянка Світлана Клімковська вважає, що дітям у школі потрібно створити комфортне та затишне середовище, з такими умовами, щоб вони почували себе, як вдома, пише “Суспільне”.

  Світлана пригадує, коли прийшла на посаду директорки школи №21, найперше – разом із вчителями зробили ремонт у їдальні. Гроші шукали у спонсорів, допомогла і піклувальна рада.

  “Коли діти прийшли на перше вересня – вони не впізнали її. Сіра їдальня, яка була в грибку, в якій, мені здається, було б навіть неприємно їсти, стала різнокольоровою, стала приємною з такими теплими, барвистими кольорами”, – розповідає Світлана Клімковська.

  Другим етапом змін були коридори. Грошей на повноцінний ремонт школи не залишилося. Було лише багато банок фарби, які виділив департамент освіти. За словами Світлани Клімковської, разом із вчителями вони створили робочу групу, яка почала втілювати задум.

  “Ось це ми говоримо про Нову українську школу, але вона не тільки в класах має бути, а й в коридорах теж. Спочатку приєднались кілька вчителів із початкової школи, почали виходити з відпустки інші. І найцікавіше, що підійшли батьки і запитали: “А що ви таке малюєте? Нам можна долучитися?”, – пригадує Клімковська.

  За місяць часу вчителі розмалювали стіни і підлогу: лабіринти, англійський алфавіт, сонячну систему та математичні сходинки.

  “Старалися, щоб це не просто були малюнки, бо дитина раз побачила і пішла. Хотіли, щоб це були лабіринти, які дітям треба пройти. Драбинка, по якій учні б йшли вверх або опускалися вниз, якщо не так завдання виконали”, – каже освітянка.

  Зараз продовжує розвивати школу в.о. директора ліцею №21 Олександра Лесюк, яка вже відкрила STEM-лабораторію. Там учні займаються роботехнікою, cхемотехнікою та моделюванням.

 • “STEM-лабораторія – це теж є особлива родзинка нашої школи, адже учні, із сьомого по одинадцятий клас, мають змогу докладніше дізнатися про природничі науки. Навчальний план школи урізноманітнений в цьому році тими факультативами, які ми плануємо у варіативній складовій навчального плану”, – розповідає Олександра Лесюк.

  Анастасія Николайчук навчається у другому класі. Каже, що любить на перерві з однокласниками проходити цікаві завдання та стрибати у класики.

  “Мені дуже подобається стрибати, гратися з дітками. Мені всюди тут подобається”, – каже учениця.

  Незабаром у ліцеї №21 планують створити власний музей.

  Нагадаємо, що з 2 листопада учні 5-11 класів Франківська будуть вчитись дистанційно. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!