В Івано-Франківську відкрили пам‘ятну дошку отцю Андрію Бандері (фото)

 • Сьогодні, 15 жовтня, в Івано-Франківську на фасаді школи №5 відкрили пам’ятну дошку Андрію Бандері.

  Андрій Бандера – священник УГКЦ, політик ЗУНР, ветеран українсько-польської війни, а також батько шести дітей, зокрема – відомого націоналіста Степана Бандери.

  Директор Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук розповідає, що саме у цьому будинку капелан був арештований на 5 днів. Адже раніше у підвалах школи була в’язниця.

  «Це людина, яка виховала цілу сім’ю націоналістів. Під час перебування тут, у травні 1941 року, він заявив НКВСівцям, що підтримує своїх дітей та їх орієнтацію на українську національність. Казав, що гордий за них. Він до кінця залишався вірним своєму народу», – каже Ярослав Коретчук.

  Крім того, сьогодні – роковини смерті Степана Бандери. З цієї нагоди в Івано-Франківську відбудеться віче-реквієм. Саме тому ці дві події вирішили об’єднати.

  «Символічно відкриваємо дошку отцю Андрію. Поруч є дошка нашому герою українсько-московської війни Григорію Семанишину. Це означає, що боротьба неперервна. Дуже багато наших патріотів закатували саме у приміщеннях шкіл. Ми завжди повинні пам’ятати цих героїв. Нас називали і будуть називати бандерівцями. І ми цьому горді!» – говорить міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Читайте також: В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку загиблому атовцю

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!