В Івано-Франківську вшанували захисників Дебальцеве

 • Молебнем, урочистою ходою та солдатською кашею в Івано-Франківську вшанували загиблих Дебальцівського плацдарму.

  Після Божественої Літургії у Кафедральному Соборі Святого Воскресіння воїни, їхні родини та небайдужі франківці ходою пішли до Меморіального скверу, де вшанували загиблих. Далі пройшлися вул. Незалежності до Вічевого майдану, де вручили бійцям відзнаки і нагороди. Після урочистостей бійців запросили скуштувати солдатської каші.

  Читайте також: Іловайськ. Третя річниця

  18 лютого 2015 року українські війська вивели з Дебальцівського плацдарму. Багато місяців поспіль плацдарм захищали тисячі бійців з різних підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, МВС. Сотні з них загинули. Найбільше життів забрав останній перед виведенням місяць.

  У Кремлі сподівалися, що поразка українців під Дебальцеве стане переломним моментом у війні, після якої можна буде диктувати свої умови і укладати вигідні угоди.

  Але час минав, а наша армія не збиралася так просто здаватися. Та й українські дипломати не повелися на провокації Путіна і зайняли вичікувальну позицію. План блискавичної перемоги Кремля як на фронті, так і на переговорах, провалився.

  Бої тривали до самого кінця. 26 січня бойовики почали активний танковий наступ, але швидко загрузли і змушені були відступити. До 28 числа з 40 російських танків було підбито 30. 7 лютого наша армія відбила ще одну танкову атаку.

  Є версія, що у терористів була задача взяти Дебальцеве до 11 лютого, тобто до початку Мінських переговорів. Але активний опір української армії зруйнував цей план. Тому 18 лютого ДНР при підтримці російської армії перейшла в повномасштабний наступ. Проти останніх двох з половиною тисяч наших солдат було кинуто до 17000 солдатів противника.

  Але українська армія на той час вже відступала з Дебальцевого. З важкими втратами, нашим військам все-таки вдалося покинути котел.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!