В крові бобслеїстки з Прикарпаття на Олімпіаді виявили допінг

 • Українська бобслеїстка Лідія Гунько, уродженка Івано-Франківська, отримала позитивний допінг-тест на Олімпійських іграх-2022 у Пекіні.

  Міжнародне агентство допінг-тестування (ITA) повідомило, що на зразок українки Лідії Гунько було отримано несприятливий результат аналізу (AAF). У пробі було виявлено метаболіти дегідрохлорметилтестостерону. Ця речовина відноситься до групи андрогенних анаболічних стероїдів.

  Зразок було взято 14 лютого 2022 року під час змагального антидопінгового контролю на Олімпіаді-2022. 17 лютого 2022 року про результат повідомила акредитована WADA лабораторія Пекіна.

  Гунько тимчасово усунуто до вирішення питання відповідно до правил WADA. Українка має право оскаржити накладення тимчасового відсторонення у Спортивному арбітражному суді та запитати аналіз проби Б. На Олімпіаді-2022 Гунько показала 20-й результат у монобобі.

  Тренер української збірної зі скелетону й бобслею Михайло Гераскевич прокоментував позитивний тест на допінг в української бобслеїстки Лідії Гунько, передає Укрінформ.

 • «Вона нічого не вживає, тому що в цьому нема жодного сенсу. На Олімпіаді не можна приховати, що ти з’їв. За сучасних методів дослідження це неможливо приховати. Ми це все прекрасно розуміли і взагалі за чистий спорт. Звідки це взялося? Ця речовина така ж сама, яку в нашому ж селищі 7 лютого знайшли в іранського гірськолижника. Між 10 і 14 лютого Ліда вживала м’ясо перед змаганнями. Ми про м’ясо читали, коли німецький НОК рекомендував не вживати м’ясо у Китаї, тому що там не заборонено додавати ті речовини, які заборонені в спорті, у раціон худоби”, – сказав її тренер.

  Читайте також: Український спортсмен на Олімпіаді влаштував мовчазний протест проти війни Росії з Україною

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!