У “Прикарпаттяобленерго” пояснили, чому вночі короткочасно вимикають світло

 • Останнім часом мешканці Прикарпаття почали скаржитися на вимкнення світла в проміжку з третьої години ночі по п’яту ранку.

  Фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» відповіли на найчастіші питання про такі вимкнення, повідомляють на сайті. 

  В АТ «Прикарпаттяобленерго» пояснюють, що такі короткочасні знеструмлення – це оперативне перемикання на іншу лінію для зміни схеми електропостачання споживачів. Зважаючи на специфіку розподілу електричної енергії в області, провести таке перемикання без знеструмлення клієнтів неможливо. Великі підстанції на території Прикарпаття живляться електроенергією від двох джерел: Об’єднаної енергетичної системи України та Бурштинського енергоострову. Напруги, які подають ці джерела, не синхронізовані між собою, тому перемикання між ними без знеструмлення споживачів могли б потягти за собою  пошкодження обладнання та збої в електропостачанні.

  Найчастіше короткотривалі  вимкнення – це підготовка до планових ремонтів. Їх проводять, щоб мінімізувати кількість клієнтів, яких необхідно знеструмити для ремонту або усунення дефектів на лінії. 

  Інколи також ці перемикання є реакцією на аварійні ситуації. Коли на лінії стаються обриви чи інші аварії,  клієнтів якомога швидше намагаються підключити до іншого джерела електроенергії та відновити електропостачання.  Відповідно, коли ремонт завершується, клієнтів повертають на їхню лінію.

  Завдяки цим заходам суттєво мінімізується загроза аварійних вимкнень, пришвидшується час їх ліквідації, покращується якість електропостачання.

  Самі по собі перемикання ніяк не впливають на роботу  побутових  приладів. Сучасне електрообладнання розраховане на короткочасні знеструмлення.

 • Перемикання проводять, як правило, в нічний час доби, з 3:00 години ночі до 5:00 години ранку, щоб не створювати додаткові незручності для клієнтів. Більшість клієнтів у цей час не використовують електроенергію, тому вони проходять майже непомітно.

  Якщо ж вимкнення стаються в інший час, або якщо тривають довше ніж кілька хвилин, енергетики радять звертатися  в кол-центри компанії –  0 800 50 40 20, (0342) 59 40 20 (цілодобово).

  Нагадаємо, що 23 населені пункти Прикарпаття залишилися без світла

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!