В Україні з 1 січня підвищать мінімальну зарплату

 • В Україні з 1 січня запланували підвищення мінімальної зарплати із 5000 до 6000 гривень, тобто на 20%.

  А заплановане раніше на липень підвищення мінімальної зарплати до 6500 грн перенесли на грудень 2021 року. Про всі ці кроки повідомляв ще влітку президент Володимир Зеленський, пише “Економічна правда”.

  Втім, підвищення мінімалки означає більші видатки на оплату праці як публічного сектору, так і приватних компаній. При цьому вищі видатки з державного та місцевих бюджетів повинні мати стабільні джерела фінансування.

  Тому в проєкті бюджету до другого читання уряд все ж запропонував відкласти другий етап підвищення мінімалки до грудня, що радили зробити як багато українських, так і міжнародних експертів.

  Чи допоможе відтермінування відчутно знизити бюджетні видатки та відповідно дефіцит?

  Основне підвищення мінімалки – на 20% – відбудеться з 1 січня 2021 року. Тому безпосередній ефект від перенесення строків буде обмеженим. Але структурно це допоможе знизити негативний ефект від підвищення МЗП на розвиток економіки.

  Чисте зростання видатків державного бюджету внаслідок підвищення мінімальної заробітної плати до 6 тис. грн з січня та до 6,5 тис. грн з грудня 2021 року становитиме понад 15,5 млрд грн. Додаткові видатки місцевих бюджетів становитимуть 12,6 млрд грн.

  А як відбувається ціноутворення і які реальні причини подорожчання деяких товарів – читайте у матеріалі “Ціни ростуть швидше, ніж зарплати та пенсії”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!