На Одещині в етнографічному комплексі з’явився пам’ятний знак.
Висота гігантського пастуха в бурці, шапці і з затиснутою в руці гирлигою – довгою пастушої палицею з гаком на кінці – 16,43 м, а разом з постаментом – майже 18 м. Цей пам’ятник спорудив Олександр Паларієв у знак подяки батьку-чабану, а також як шану всім людям, які тихо і тяжко працюють на землі.
В Олександра – найбільша у Європі вівцеферма, де він вирощує овець каракулевої породи. Чоловік, як і його батько, працює чабаном. А ще Олександр Паларієв самотужки відбудував зруйноване радянською владою село, де народився, написала на сторінці у Фейсбук Ветрова Лана.
З’явився чабан-велетень в етнографічному комплексі “Фрумушика-Нова” в Тарутинському районі Одеської області. Це найвища скульптура чабана з граніту в Україні. У минулі вихідні представники Національного реєстру рекордів вручили відповідний сертифікат ініціатору створення скульптури, власнику комплексу Олександру Паларієву.
Олександр Паларієв розповів, що висота гігантського пастуха разом з постаментом – майже 18 м. Вага всієї конструкції – 1080 тонн.
«Над створенням скульптури працювали більше року. На фігуру чабана пішло 150 кубометрів граніту-лабрадориту, а на постамент – 235 кубів бетону», – пояснив співрозмовник.
Представники Національного рекорду особисто переконалися в параметрах статуї і видали відповідне свідоцтво. Три роки тому Паларієв разом з однодумцями спеціально зв’язувався з представниками Книги рекордів, щоб дізнатися параметри, які необхідно “подолати”. “Тоді нам сказали, що скульптура повинна бути вище 12 метрів”, – додав Олександр.
Чабана-велетня, як і багато інших статуї комплексу, витесав скульптор Іван Короленко. До слова, це вже п’ята скульптура пастуха на території “Фрумушики-Новій” і четвертий національний рекорд.
Раніше комплекс став рекордсменом країни за найбільшою кількістю скульптур в приватному парку-музеї, а також за кількістю національних садиб.
Нагадаємо, 56 трембітарів встановили національний рекорд.