В Україні зростуть ціни на житло

 • В Україні може статися стрімке подорожчання житла і ціни на квартири зростуть у 2 рази. 

  Про це повідомив президент Конфедерації Будівельників України Лев Парцхаладзе на прес-конференції в Києві, пише “УНІАН”.

  На думку експерта житло подорожчає після прийняття скандального “ресурсного” законопроєкту, яким, зокрема, передбачається скасування пільги з податку на додану вартість (ПДВ) на операції з продажу житла на вторинному ринку.

  “Якщо цей законопроєкт приймуть у другому читанні і його підпише президент, то, я думаю, як мінімум у 2 рази може піднятися вартість житла”, – заявив він.

  За його словами, іншими наслідками прийняття закону стане скорочення кількості житла, яке вводиться в експлуатацію, а також скорочення податкових надходжень до держбюджету.

  Засновник будівельної компанії KAN Development Ігор Ніконов підкреслив, що галузь значно скоротиться після цих нововведень.

  “Галузь однозначно стиснеться. Я вважаю, що багато компаній, особливо маленькі, не витримають конкуренції. Квартири купуватиме набагато менша кількість людей”, – сказав він.

  Вплив податків на вартість житла

  У Міністерстві фінансів зазначають, що податки не мають прямого впливу на вартість житла, яка формується здебільшого за рахунок попиту на ринку.

 • Кабінет Міністрів 2 червня 2021 року зареєстрував у парламенті законопроєкт №5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”.

  Іпотека під обіцяні 7%

  27 січня 2021 року Кабінет Міністрів затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів. Постанова передбачає, що Фонд розвитку підприємництва здійснює компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних за іпотечними кредитами, що надаються позичальникам на придбання житла, з метою здешевлення їх вартості. Компенсацію відсотків фонд надає позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

  26 лютого Фонд розвитку підприємництва та семи уповноважених банків підписали угоди в рамках Програми “Доступна іпотека під 7%”.

  1 березня перші два українці скористалися державною програмою”доступна іпотека під 7%”.

  Читайте також: Первинна нерухомість: які квартири обирають франківці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!