Ваґабундо: у Франківську відкрили мистецький підземний перехід

 • Сьогодні, 8 лютого, в Івано-Франківську відкрили нову мистецьку локацію під назвою “Підземний Перехід Ваґабундо”.

  Вона знаходиться у підвальному приміщенні за адресою вул. Пилипа Орлика 7. Це культурно-артистичний простір, який створили з ініціативи Юрія Андруховича, Ростислава Шпука та Олександра Ковтуна. До ініціативи приєднався і Центр сучасного мистецтва.

  “Місто легендарних бієнале “Імпреза” та Станіславського феномену, місто середовищне й атмосферне, сьогодні відчуває нестачу інституцій, просторів та сцен, на яких можна втілювати експериментальні мистецькі тренди. Ми хочемо, щоб цей перехід став публічним місцем особливого мистецтва”, – сказав літератор Юрій Андрухович.

  Цей перехід – приватна ініціатива кількох відомих мешканців Франківська. Він стане місцем, в якому зустрінуться візуальне мистецтво, відео-арт, література, музика, експериментальний театр наших днів.

  Офіційне відкриття “Ваґабундо” відбудеться 15 лютого о 18:00. На нього організатори запрошують всіх небайдужих до сучасного мистецтва.

  Анатолій Звіжинський додав, що громадська ініціатива “ЦСМ” співпрацюватиме з “Ваґабундо” – і наслідком такої співпраці стане розсування кордонів впливу сучасного мистецтва на Івано-Франківськ.

  “Це була дуже давня мрія – мати простір, не залежний ні від кого. Все те, що було в нашому місті, було обласним, муніципальним, ще якимось. За цими місцями стояв якийсь мішок із грошима, який іноді казав – “щось не так, крок вліво, крок вправо – і я вас вижену”. Це було дуже сумно, тож ми вирішили створити своє місце, вільне від таких речей”, – сказав Юрій Андрухович

  Нагадаємо, Юрій Андрухович розповів франківцям про “Безкінечну подорож”

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!