Важливо швидко надіслати боєприпаси в Україну, бо це може змінити хід війни, – прем’єрка Естонії

  • Європейський Союз та його партнери мають використати всі важелі, зокрема політичний тиск та санкції проти Росії, військову допомогу для України, щоб примусити РФ завершити війну, і ця тема буде однією з ключових під час саміту ЄС.

    Про це у Брюсселі перед початком зустрічі глав держав та урядів ЄС заявила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

    “Ми повинні використати всі важелі, що маємо, – політичний тиск, політичну ізоляцію, економічні санкції, щоб здійснити тиск на Росію та примусити її завершити війну. Війна завершиться тоді, коли Росія зрозуміє, що це була помилка”, – наголосила естонський прем’єр.

    Вона подякувала лідерам країн-членів, президентам Європейської ради та Єврокомісії, високому представнику ЄС за рішення терміново поставити в Україну артилерійські боєприпаси – усього п’ять тижнів тому прем’єр-міністр Естонії внесла таку пропозицію на їх розгляд, і сьогодні вже є рішення щодо цього.

    “Це добре, що ми погодилися поставити в Україну мільйон артилерійських снарядів, це значна кількість, і зробити це у короткий період упродовж одного року. Буде цього достатньо чи ні – залежить від того, як саме і як довго триватиме війна. Критично важливим є те, щоб надіслати боєприпаси в Україну швидко, тому що це може принести зміни у війну”, – наголосила Каллас.

    Вона також додала, що вони мають діяти в обох напрямках – надсилати боєприпаси для України та поповнювати власні склади.

    “Якщо ми зможемо робити це одночасно, – добре. Але, я думаю, ми маємо спочатку надсилати, а потім – поповнювати. Наразі ми маємо систему спільного замовлення (боєприпасів – ред.), тож наша оборонна промисловість може вдвічі збільшити виробництво”, – каже естонська урядовець.

    Відповідаючи на запитання журналістів щодо ймовірності втручання Китаю у війну на стороні Росії, прем’єр-міністр Естонії висловила сподівання, що Китай дотримуватиметься власних міжнародних зобов’язань та захищатиме Хартію ООН.

  • “Важливо, щоб Китай поважав також міжнародні правила і Хартію ООН, за якою жодна країна не може атакувати іншу країну, і якщо це хтось робить, (жертва) має право обороняти себе. Тому надсилання зброї країні, що захищається, є проявом поваги до Хартії ООН, в той час як підтримка агресора – це протилежна дія. Тож є один агресор і одна жертва агресії в цій ситуації”, – зауважила Каллас.

    Вона підкреслила: будь-яка війна завершується мирними переговорами. Але питанням є, коли і на яких умовах такі переговори можливі.

    “У цьому випадку є один агресор, і одна жертва. Це означає, що Росія має повернутися до своїх кордонів та погодитися на виплату репарацій”, – висловила переконання прем’єр-міністр Естонії.

    Читайте також: Росія готова кинути в бій ще тисячі й тисячі людей, щоб воювати далі, – Столтенберг

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!