Росія готова кинути в бій ще тисячі й тисячі людей, щоб воювати далі, – Столтенберг

 • Підозрюваний у злочинах президент Росії Володимир Путін не має найближчих планів щодо встановлення миру в Україні, тому Заходу потрібно підготуватися, щоб надавати Києву військову допомогу протягом тривалого часу.

  Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю The Guardian, передає “Укрінформ”.

  “Президент Путін не планує миру, він планує нову війну”, наголосив Столтенберг, додавши, що Росія нарощує виробництво військової промисловості та “звертається до авторитарних режимів, таких як Іран чи Північна Корея, та інших, щоб спробувати отримати більше зброї”.

  Жорстокі бої, які нині зосереджені навколо Бахмута на Сході України, демонструють, що Росія готова “просто кинути ще тисячі й тисячі військ, щоб отримати багато втрат за мінімальну вигоду”, сказав генсек НАТО.

  За його словами, Путін веде “війну на виснаження”.

  У результаті США, Велика Британія, Франція, Німеччина та інші західні держави повинні бути готовими підтримувати Україну зброєю, боєприпасами та запасними частинами протягом тривалого часу.

  “Потреба буде і надалі, тому що це війна на виснаження; йдеться про промислову спроможність надавати підтримку”, – сказав генеральний секретар НАТО.

  Зараз бойові дії настільки інтенсивні, що Україна використовує від 4000 до 7000 артилерійських снарядів на день проти 20 000 у Росії, що перевершує західне виробництво.

 • “Поточний рівень витрат на боєприпаси є вищим, ніж поточний рівень виробництва”, – зазначив Столтенберг, хоча нові контракти означають, що ситуація змінюється.

  Столтенберг очікує, що союзники по НАТО домовляться про більш амбітну нову обіцянку інвестувати в оборону, як мінімум 2% ВВП на наступному саміті альянсу у Вільнюсі в липні.

  Не менш важливим, сказав генсек НАТО, було б переконати Китай не постачати зброю в Росію, яка також відчуває нестачу ключових боєприпасів.

  До теми: РФ щомісяця вдається мобілізувати близько 20 тисяч осіб, – розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!