“Вчора був день, коли бочка була вже порожня” — ситуація з киснем у лікарнях Франківська

 • У Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська на ранок 9 листопада перебуває 248 хворих з підозрою чи з COVID-19. 

  За словами заступника директора медзакладу Володимира Вовчука, лікарня на 95% заповнена пацієнтами. Більшість з них – киснезалежні. Проте кисню, каже Володимир Вовчук, у медзакладі є недостатньо, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “На кисні в нас перебуває 150 людей, зокрема 53 — на централізованому кисні, шестеро з них – на апаратному диханні. За минулу добу розхід кисню складав 2 тонни 300 кг. Ситуація з киснем у нас тяжка. Вчора був день, коли бочка була уже порожня — просто порожня бочка. Ми, поки доїхав автомобіль і заправляв нашу систему, працювали на балонах. Тиск впав, апарати вимикалися. Була дуже гостра ситуація. Сьогодні на ранок залишалося 100 кг кисню”, — розповів Володимир Вовчук.

  Щоб покращити ситуацію з киснем, у лікарні встановили нову станцію, яка зараз не працює. Аби її запустити, потрібно, щоб приїхала бригада та налаштувала станцію, але коли це буде — поки невідомо, каже заступник директора лікарні.

  “Ми свою частину зробили всю – підвели газопроводи, кабелі електропостачання. Справа тільки за виробником, за компанією, яка має право налагоджувати. Воно полегшить, але не набагато. Це — не та станція, яку ми просили. Ми просили на 82 кисневі точки. Привезли меншу — на 44 точки. Але це була б теж допомога — на одну лінію, на відділення, де немає апаратів, де немає реанімацій, вона б забезпечувала”, — розповідає Володимир Вовчук.

 • Нагадаємо, У Франківську критична ситуація з коронавірусом: ліжка в реанімаціях заповнені на 100%

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!