Вдвічі більше, ніж минулого року: щодня на Прикарпатті стається 15 інсультів

 • У відділення цереброваскулярної патології обласної клінічної лікарні у важких гострих станах привозять людей із найвіддаленіших куточків Прикарпаття. Щодня в області стається до п’ятнадцяти інсультів. У порівнянні з минулорічними показниками ця цифра зросла майже наполовину.

  Головною причиною розвитку інсультів медики називають неконтрольовану артеріальну гіпертензію. Також у групі ризику всі, хто зловживає алкоголем, курці, люди з цукровим діабетом та ожирінням, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради

  Крім того, з початку пандемії все частіше  йдеться про зв’язок між інсультом та COVID-19. «Маємо чимало пацієнтів, у яких коронавірус є фактором ризику, – говорить завідувачка відділення Галина Хлібейчук. – При інсульті вражаються судини головного мозку. І це найбільша небезпека. Знаємо, що чимало хворих залишаються вдома замість того, щоби приїхати до нас і отримати шанс на повноцінне життя після інсульту. Ми закликаємо людей не чекати, бо втрата часу – це втрата мозку».

  Лікарі просять всіх, хто у групі ризику не зволікати, якщо з’являються перші ознаки хвороби. Зауважимо також, що у відділенні працює мультидисциплінарна команда фахівців, які не тільки визначають фактори ризику, надають необхідну допомогу з акцентом на профілактику, але й допомагають відновити втрачені навички за допомогою індивідуальної програми реабілітації.

  У відділенні цереброваскулярної патології є безкоштовний препарат «Актилізе», який розчиняє тромб за умови звернення по допомогу до 4, 5 годин. Медики наполегливо просять не чекати погіршення стану, а звертатися у приймальне відділення лікарні.

  Довідково: з початку року в обласній лікарні  провели 58 безкоштовних процедур тромболізису. Більшість цих пацієнтів повернулися до повноцінного способу життя та праці.

  Нагадаємо, Франківські лікарі врятували молоду, 24-річна дівчину, від ішемічного інсульту, провівши надсучасну операцію.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!