Від голови до ніг: у франківській центральній лікарні відкрили новий комп’ютерний томограф (фото)

 •  Сьогодні, 18 лютого, в Івано-Франківській центральній міській лікарні відкрили новий комп’ютерний томограф.

  Ще два роки тому центральна міська клінічна лікарня подала документи на участь у непроєктному гранті уряду Японії. Лікарня виграла цей конкурс та отримала коштовне рентгенівське обладнання – комп’ютерний томограф. Виготовлений прилад в Японії на заводі “Кенон” у 2019 році. Також лікарня отримала й інше діагностичне ендоскопічне обладнання: бронхоскоп, монітор пацієнта та гастроскоп.

  Томограф встановили у третьому корпусі закладу, а інше обладнання – у четвертому. Вартість обладнання – 22 мільйони гривень. Головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк каже, що заклад повністю готовий до медичної реформи. Однак працюватимуть надалі, щоб покращити лікування пацієнтів.

  «Ми запустили ще одну техніку у дію. Отримали чисте обладнання без інвестицій міста. Він має різні можливість діагностики людини: від голови до ніг. Головне для нас це якість та задоволення клієнта», – каже Тарас Масляк.

  За словами головного лікаря, це вже другий томограф у лікарні. Іншому уже 12 років, тому він потребує ремонту. Такий томограф обстежує всі органи й системи людини, діагностує всі хвороби. Обладнання дозволить суттєво покращити надання екстреної медичної допомоги, раннє виявлення онкологічної патології та інших гострих і хронічних хвороб.

  Завідувач рентген-відділення центральної лікарні Ігор Соколовський зазначає, що аналогічного обладнання в Україні немає.

  «Це прорив для нашої лікарні. Японці роблять таке обладнання, щоб радіація була мінімальна: така, як при флюорографії. Максимум інформації, мінімум шкоди. Якщо людина на стаціонарі у лікарні, тобто лежить там, то ця послуга безкоштовна, а якщо просто прийшла на цю процедуру, то треба буде оплатити », – говорить Ігор Соколовський.

  Завідувач додає, що щороку таких обстежень у лікарні роблять близько двох тисяч.

  «Головне для лікарні – це лікарі. Наступною важливою ланкою є обладнання. А третьою – умови. Медицина в Івано-Франківську має сприяти тому, щоб зростала тривалість життя», – наголошує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Нагадаємо, у Франківську онкологічне відділення обласної дитячої лікарні отримало новий пристрій  

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!