Відкрити проїзд до кінця року: у Франківську продовжують з’єднувати бульвари (ФОТО)

Один із стратегічних проєктів для Івано-Франківська — з’єднання Північного і Південного бульварів нині вже виходить на фінальну стадію.

Підрядник цими днями працює на ділянці від вулиці Бельведерської до Хотинської, де в уже прокладеному дорожньому кориті облаштовує підземні комунікації. Паралельно на завершенні — демонтаж торгових будок по боках нової вулиці і на проміжку від вул. Хотинської до вул. Тичини. Перенесення цих торгових місць дасть змогу продовжити корито та з’єднати проїзд від вул. Бельведерської до вул. Тичини.

Тим часом активно тривають роботи і на зустрічному напрямку — від вулиці Тичини до Панаса Мирного, де залишилося лише заасфальтувати кількадесят метрів дороги, повідомляють в управлінні капітального будівництва Івано-Франківського міськвиконкому.

Міський голова Руслан Марцінків сподівається, що проїзд новою вулицею, яка з’єднає Північний і Південний бульвари, відкривають вже цього року. Ця магістраль довжиною близько 400 метрів і шириною трисмугової проїзної частини в 15 метрів була запланована генпланом як остання ланка на сполученні головних франківських вулиць — Галицької та Гетьмана Мазепи з оминанням центру міста. Вона має забезпечити інтенсивність руху 700-1000 одиниць автотранспорту за годину однією смугою і, таким чином, розвантажить транспортні потоки в середмісті.

Роботи почалися в 2017 році, проте «каменем спотикання» для них на тривалий час став двоповерховий будинок на вул. Сонячній, 51. Одну з двох його квартир місто викупило у 2018 році, а щодо другої аж до цього року тягнулася судова справа. Міський суд для забезпечення позову наклав арешт на земельні ділянки, і це не могло не відбитися на строках виконання проєктних робіт. Висунута власниками квартири умова надати для прописаних у ній вісім нових квартир не влаштовувала місто. Однак вихід із цієї ситуації знайшли. Роботи над з’єднанням бульварів далі пішли вже без пригод.

«З’єднання Північного та Південного бульварів назрівало давно, про це говорили мої попередники, але лише тепер підходимо до завершення цього амбітного та складного проєкту. Навіть радянська влада не змогла цього зробити, а ми вже за крок до цього. Не стану зараз перераховувати, скільки труднощів довелося перебороти під час реалізації цього проєкту — посунути ринок, викупити нерухомість, вгамовувати апетити її посідачів, скорегувати документацію до сучасних вимог і т. і. Головне, що це вже не заважає ходові важливих робіт. Отож цього року між бульварами, сподіваюся, буде відкрито автомобільний рух. З’єднання бульварів, як і добудова моста і розвиток комунального транспорту, є пріоритетами Івано-Франківська», — сказав міський голова Руслан Марцінків.

До слова: спершу всі роботи планували завершити до кінця 2018-го року. Але строки багато разів переносилися, а вартість будівництва зростала. Наразі вже провели тендер, який виграла фірма “Івано-Франківськавтодор”, і вартість дороги становитиме 46 мільйонів гривень.

Будівництво вулиці є необхідним для розвитку тролейбусного руху в Івано-Франківську. У міській раді запроєктували лінію по вулицях Гетьмана Мазепи – Південний бульвар – Північний бульвар.

Вона буде призначена для обслуговування жителів південно-західного та південного районів міста екологічно чистим видом транспорту. Ця лінія покращить сполучення центральної частини міста з іншими мікрорайонами. Прогнозований пасажиропотік – понад 20 тисяч людей на день.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!