Віцеголова Єврокомісії бачить загрозу від Telegram через відсутність контролю

 • Telegram “особливо активний у східних країнах-членах ЄС, де є російськомовна меншина”.

  Віцепрезидентка Європейської комісії з питань цінностей та прозорості Вера Юрова вважає, що Росія та інші вороже налаштовані до ЄС діячі можуть зловживати відсутністю регулювання Telegram для поширення фейкових новин у східних країнах. Про це, як повідомляє “Європейська правда“, вона сказала в інтерв’ю Bloomberg.

  Юрова зауважила, що Telegram “особливо активний у східних країнах-членах ЄС, де є російськомовна меншина”. Та є “особливим випадком”, оскільки стверджує, що має лише 42 мільйони користувачів на території Євросоюзу.

  Це нижче порогу в 45 мільйонів євро. Він, згідно з Актом про цифрові послуги ЄС, встановлює додаткові вимоги до онлайн-платформи для протидії поширенню шкідливих і незаконних матеріалів в інтернеті.

  “Зараз ми перевіряємо, чи правильне це число. І якщо ми виявимо, що воно більше 42 мільйонів, нам доведеться глибоко розібратися в тому, як працює Telegram”, – сказала віцеголова Єврокомісії.

  Що відомо

  Акт про цифрові послуги, що запроваджує нові правила щодо модерації контенту, конфіденційності та прозорості користувачів, набув чинності восени 2023 року. Почав застосовуватися до усіх онлайн-платформ з 17 лютого.

  Telegram часто використовується прокремлівськими акаунтами для поширення дезінформації з різних питань – від війни в Україні до імміграції та зміни клімату.

 • У 2022 році дослідження виявило, що Росія активно використовує Telegram як платформу для розповсюдження маніпулятивних відео різними мовами світу в обхід державних блокувань.

  Крім того, російські спецслужби використовують месенджер для вербування тих, хто здійснюватиме диверсії в європейських столицях.

  До теми: TikTok замість YouTube: платформа тестує можливість завантажувати 60-хвилинні відео

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!