Чому іноземці не мають особливого бажання інвестувати в Україну? Відповідь на це питання має колишній підприємець та депутат міської ради Володимир Колковський.
Кілька років тому Колковський був фігурантом корупційного скандалу у Івано-Франківську. За це він поплатився сповна. Але чому за його помилки мають відповідати рідні, він збагнути не може.
12 жовтня 2012 року на підставі постанови про накладення арешту було арештовано все рухоме та нерухоме майно Приватного підприємства «СКОЛ». На момент накладення арешту ПП «СКОЛ» було одним із лідерів на ринку будівництва багатоквартирних житлових будинків в Івано-Франківську. Підприємство мало багатомільйонні обороти та значну кількість робочих місць, було одним із найбільших платників податків в області. Проте накладенням арешту розвиток бізнесу було припинено.
Слід зауважити, що постановою накладено арешт на все рухоме і нерухоме майно Колковського Володимира Зіновійовича. Більше того, слідчим з особливо важливих справ слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області Попадюком В.О. жодним чином не згадується особа ПП «СКОЛ» чи його власниця Ірина Колковська (мати Володимира Колковського). То чому ж наклали арешт на її майно?
Як розповів «Галицькому кореспонденту» Володимир Колковський, у нього постає питання щодо процедури реєстрації арешту. Адже слідчий повинен був подати заяву на накладення арешту, в якій мав зазначити, на чиє майно накладати арешт.
«Звісно, що прокуратура на сьогодні віднайти заяву не може, – каже Колковський. – Типова «відмазка» порушника закону – загубилося. Тоді залишається питання до реєстратора. На жаль, реєстраційна служба на сьогодні вже не існує, та й правонаступника у них нема».
Єдиний спосіб щось довести у нашій правовій системі це Європейський суд з прав людини. Втім спершу Колковський пішов знімати арешт до нашого суду. Нижче екс-підприємець розповідає, як ця справа слухалася у франківських судах:
- Господарський суд Івано-Франківської області. Суддя Булка В.І ухвалою від 23 травня 2017 року відмовив у задоволенні позову ПП «СКОЛ» до Прокуратури та держателя реєстрів ДП «Національні інформаційні системи» про звільнення майна з-під арешту. Суддя вважає, що прокуратура абсолютно не причетна і відповідати їй немає за що.
- Вирішивши піти не методом опору, а шляхом швидкого зняття арешту, юристи «Сколу» повторно звернулись до суду. Цього разу вони вже не «зачіпали» прокуратуру, щоб не зробити з неї «крайню». Проте суддя Фанда О.М. 08 червня вирішила, що таку справу слід розглядати в рамках кримінальної справи і ще й за старим кодексом…
- Керуючись преюдицією Господарського суду юристи звернулися в Івано-Франківський міський суд. Проте суддя Деркач Н.І. 09 жовтня виносить Ухвалу, якою відмовляє в задоволенні клопотання про зняття арешту. На її думку «СКОЛ» має звертатися до Господарського суду…
Як підсумовує Володимир Колковський, аналогічні непорозуміння з арештами в рамках цього кримінального провадження виникають вже не вперше. Так суддя Островський Л.Є. (Івано-Франківський міський суд) скасував арешт накладений цією ж постановою прокурора на майно іншої людини.
«На жаль, не всі судді чесні, незацікавлені та принципові, – акцентує він. – Більшість не хочуть «сваритися» з прокуратурою, інші не бажають брати на себе відповідальність, оскільки розуміють як накладався арешт і бояться зробити винним когось впливового. А бізнес як завжди залишається сам на сам із власною проблемою. Тому не дивуйтеся, що іноземні інвестори не мають особливого бажання інвестувати в України». Володимир усвідомлює, що тепер він стає ворогом багатьох суддів, але вважає, що так жити значно комфортніше, ніж намагатися шукати незаконні способи отримання законного рішення.
Як писав рік тому “Галицький кореспондент”, екс-депутат Колковський публічно звертався до прокурора Івано-Франківщини Стратюка.