Вовк чи собака: на Прикарпатті зросла чисельність диких тварин, які наближаються до людей (ВІДЕО)

  • З часу повномасштабного вторгнення чисельність диких тварин у лісах Прикарпаття зросла. Побільшало як лисиць, які часто підкрадаються до людських осель, так і вовків.

    Через заборону регулювання хижаків їхня чисельність вже перевищує науково-обґрунтовану норму у кілька разів, що загрожує не лише тваринам, а й місцевим мешканцям.

    «Ці зграї вовків було зафіксовано на фотопастках минулого тижня єгерями Українського товариства мисливців і рибалок в селі Рахиня Долинської громади Калуського району Івано-Франківської області», – зазначають в УТМР для «Галицького кореспондента».

    Як відрізнити вовка від собаки?

    Мисливці зауважують, що зазвичай вовки не нападають на людей, за винятком вовчиць, які захищають своє потомство і хворих на сказ тварин. Вовк – дуже розумна й обережна тварина.

    «Класичний фенотип вовка боїться людину. Це стосується більшості диких тварин, – пояснює Геннадій Мельничук, головний спеціаліст відділу лісового господарства Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства. – У природі харчовий ланцюг ніхто не скасовував. З часу повномасштабного вторгнення ми маємо вже два виводки вовка, який не чув пострілів (оскільки полювання на час війни заборонене). У лісфонді побільшало копитних, відповідно зросла чисельність вовка, який ходить за дичиною». 

    Мисливці зауважують, що у період, коли є ризик зникнення виду вовка, самка може покриватися самцем собаки.

    «На сьогодні трапляються особини змішаного типу. Вони менш боязкі та дуже схожі на собаку», – зазначив Геннадій Мельничук. 

  • Зазвичай вовки більші за собак. Їх вага – від 34 до 55 кілограмів, хоча зустрічаються й самці до 75 кілограмів. Хвіст у вовка ніколи не закручується. Він або опущений вниз, або знаходиться горизонтально до землі. Вуха у сіроманця завжди стирчать, морда помітно витягнута і загострена, на відміну від собачої. Форма голови вовка дуже схожа на форму голови німецької вівчарки, але значно ширша і масивніша, ніж у цієї породи.

    Слід вовка глибший і чіткіший, ніж собачий, оскільки маса вовка більша, лапи жорсткіші, кігті масивніші і більші, а пальці розсуваються менше. Відбитки середніх пальців лап вовка більш висунуті вперед, ніж собачі.

    До теми: Величезний, мов танк: у горах неподалік Осмолоди туристка зустріла ведмедя

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!