Вибори вже скоро: в Івано-Франківську відбулись навчання для членів ТВК

 • Сьогодні, 20 листопада, в Івано-Франківську відбулось навчання для членів територіальних виборчих комісій, які проводитимуть перші місцеві вибори 24 грудня цього року в трьох ОТГ: Войнилівській, Делятинській та Спаській.

  Навчання провели сертифіковані тренери виборчого законодавства Центру управління навчанням для суб’єктів виборчих процесів при ЦВК Тарас Дитко та Ігор Ткач.

  Програма навчання побудована так, щоб надати членам виборчих комісій основну інформацію щодо ключових виборчих процедур та акцентувати увагу на основних та типових проблемах, з якими зазвичай стикаються члени виборчих комісій. Це питання статусу виборчих комісій та взаємодії між ними, права і обов’язки членів ТВК, порядок залучення фахівців на платній основі, питання повноважності засідань та прийняття рішень, дотримання порядку організації роботи та порядку ведення діловодства, форми документів, питання висування кандидатів.

  Мова також йшла про роботу на партійних конференціях чи зборах, де відбувається висунення кандидатів, прийняття документів від кандидатів і перевірка комплектності документів, реєстрації кандидатів, відмови в реєстрації чи скасування реєстрації, обмеження щодо одночасного балотування, питання розгляду скарг і можливі рішення, порядок виготовлення та передачу виборчих бюлетенів, іншої виборчої документації, організації зустрічей виборців з кандидатами, взаємодія з органами ведення Держреєстру виборців та судами, районними виборчими комісіями, які утворюють ДВК згідно закону.

  Окремий блок питань було присвячено організації роботи ТВК на основі календарного плану основних організаційних заходів (Постанова ЦВК №232 від 26.10.2017), в тому числі роботи комісії в день голосування, проведення безперервного засідання, прийом виборчих документів від ДВК, встановлення підсумків і результатів виборів, зберігання, охорона виборчих документів, оприлюднення результатів виборів, передача документів в архів, визнання обраними та реєстрація відповідних голів ОТГ та депутатів, приведення їх до присяги на першій урочистій сесії новоутворених ОТГ.

  Також розглядали питання кримінальної відповідальності за порушення виборчих прав: статті 157-160 Кримінального кодексу України.

  Центр управління навчанням для суб’єктів виборчих процесів при ЦВК та Міжнародна фундація виборчих систем (IFES) за участю ЦВК та ОБСЄ розробили декілька видів матеріалів для членів ТВК, які носять навчально-методичний характер: посібники для членів ТВК (окремо для сільських та селищних і окремо для міських), пам’ятки для членів ТВК про встановлення підсумків голосування та результатів виборів, абетки жестової мови – для можливості спілкування членів комісій з виборцями, що мають інвалідність органів слуху та мови, пам’ятки – рекомендації щодо забезпечення ДВК виборчих прав виборців з інвалідністю, похилого віку та інших виборців, які потребують допомоги. Відповідні матеріали члени ТВК, котрі були на навчанні, отримали наприкінці проведення тренінгу-семінару.

 • Відповідні навчання для ДВК трьох новоутворених ОТГ будуть проходити незабаром після утворення відповідних комісій – після 8 грудня цього року.

  За цими посиланнями можна завантижити Посібник та Пам’ятку, в яких необхідна інформація подана у графічному вигляді.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!