29 грудня в Івано-Франківську у підвалі будинку на вул. Целевича, 20 прорвало трубу з гарячою водою. Пара з неприємним запахом заповнила всі п’ять поверхів під’їзду. Сморід, за словами мешканців, відчувався і в квартирах.
“Це не перша аварія у нашому під’їзді. Ми вже кілька років просимо, щоб нам поміняли комунікації, а вони нічого не роблять. От щойно приходило двоє майстрів – посвітили ліхтарями і пішли, нічого не зробили. Наш будинок перебуває на балансі МІУК. Ми їм телефонували на 750-600. За що їм гроші платимо – щоб вони нічого не робили?” – обурюється мешканка будинку Олена Алієва.
Раніше цю трубу намагалися ремонтувати кустарним методом – дірку заткали дерев’яним кілком. Втім, це не допомогло. Мешканці під’їзду кажуть, що звертались і до депутата від округу Андрія Строїча (ВО “Свобода”). За їхніми словами, він приїжджав, дивився і обіцяв звернутися до відповідних органів, проте жодного ремонту проведено так і не було.
“Весь під’їзд справно сплачує рахунки. Ми, мешканці, навіть готові самі заплатити гроші за ремонт цих труб, про що вже повідомляли в МІУК. А вони продовжують нас ігнорувати! Будинок старий, комунікації всі старі. Що могли, міняли своїми силами. Але куди звертатися, що тепер робити?” – у розпачі додає пані Олена.
Ми звернулись до КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія” з проханням прокоментувати ситуацію на Целевича, 20. Працівниця гарячої лінії 750-600 Ольга повідомила, що воду там вже перекрили, на місці працюють сантехніки. “Там дійсно стався прорив труби гарячого водопостачання. На даний час перекрили воду, дивляться, що потрібно робити. Чи плануються там глобальні ремонтні роботи, сказати вам не можу, такої інформації не маю. Сантехніки знають про проблему і вже дивляться”, – сказала вона.
Ми ще раз зателефонували до Олени Алієвої і почули абсолютно протилежне: “Ось я спустилася в підвал, і вода тут не перекрита. З труби тече цівка гарячої води, всюди – водяна пара. Тобто вони насправді нічого ще не зробили, зараз ніяких майстрів тут немає – я у підвалі сама. Приходили ті двоє чоловіків, поглянули і пішли”.
Більшість мешканців цього під’їзду – пенсіонери. Люди були в розпачі, адже скоро Новий рік, і з таким ставленням комунальних служб весь під’їзд мав цілком реальний шанс зустріти його без води та зі смородом у помешканнях.
Згодом ситуацію прокоментував і заступник директора МІУК Олександр Качанко. За його словами, самі співвласники будинків часто не хочуть приймати рішення про ремонт мереж. “У більшості будинків міста стан мереж гарячого водопостачання незадовільний. Це викликано тим, що співвласники будинків не хочуть приймати рішення про їх ремонти у зв’язку з тим, що у багатьох квартирах уже встановлені електричні нагрівачі води. Ситуація у будинку по Целевича, 20 така ж. Для забезпечення гарячого водопостачання у будинку вже замінили 27 метрів підвального розгалуження труби діаметром 50 мм (6-й, 7-й, 8-й під’їзди), та люди цей ремонт відмовляються приймати. Проте прориви тривають і надалі, воду перекривають, місця протікань зварюють, і так знову по колу“, – розповів Качанко.
Заступник директора МІУК каже, що без капітальної заміни мереж вирішити питання належного водопостачання неможливо. Тому, якщо точкові ремонти мережі не допомагають, мережа буде перекрита до виконання капітального ремонту, рішення про який повинні прийняти самі мешканці будинку. “Щодо тези мешканки будинку про готовність до співфінансування ремонту співвласниками будинку, хочу сказати, що відповідних рішень від мешканців цього будинку на адресу підприємства не надходило”, – додав він.
Посадовець запропонував мешканцям будинку провести збори співвласників квартир, прийняти на них рішення про проведення ремонту і вже з цим документом звернутися в “Муніципальну інвестиційну управляючу компанію”. Іншим варіантом є створення ОСББ та відмова від послуг МІУК. Який вибір зроблять мешканці, залежить тільки від них.
Тарас ВОЛОШИН