Суд першої інстанції віддав землю біля озера в оренду Ріяфету Гасимову, але громада не має наміру здаватися. Впродовж минулого тижня міська рада подала на апеляцію, а прокуратура на прохання активістів відкрила кримінальне провадження проти судді Мелещенко. Франківці на громадських слуханнях одноголосно виступили проти будь-якої забудови зеленої зони біля озера та презентували проект громадського ЕКО-парку на цій території.
Нагадаємо: своїм рішенням від 22 червня суддя Людмила Мелещенко визнала право колишнього підприємця, а тепер державного службовця Ріяфета Гасимова на продовження оренди близько двох гектарів землі поблизу міського озера. Рішення Мелещенко збурило не лише колег з міського суду, які, нагадаємо, піддали сумніву правомірність її дій. Першого липня кількадесят активістів влаштували під міським судом та прокуратурою акцію протесту. Вони вимагали від новопризначеного прокурора області Владислава Братюка відкрити кримінальне провадження стосовно судді Мелещенко та звернутися до генерального прокурора, щоб той оголосив підозру у вчиненні кримінального злочину.
“Суддя визнала право державного службовця займатися бізнесом і забудовувати землю об’єктами комерційного призначення. Чи будуть там готелі, житлові будинки – це вже з’ясовуватимуть правоохоронні органи. Але ми бачимо, що в діях судді є істотні порушення. Тому ми звернулися до голови міського суду та новопризначеного прокурора”, – пояснив під час акції депутат міськради Володимир Чорноус. Він додав, що суддя Мелещенко, яка раніше працювала у Єнакіївському суді, «не має ні законного, ні морального права вершити правосуддя в Івано-Франківську”.
До активістів вийшов перший заступник обласного прокурора Володимир Торованин: “Прокуратура теж брала участь у розгляді судового рішення. Ми готуємо апеляцію на це рішення суду, бо не згідні з ним. Якщо апеляція буде негативна, ми подамо касацію. Ми прийняли щойно звернення, протягом дня ці дані будуть внесені до ЄРДР і буде розпочато кримінальне провадження проти судді Мелещенко. Ми готові з вами боротися за справедливість”.
Активісти також вимагали від голови міського суду звернутися до вищої кваліфікаційної комісії суддів України з проханням відкрити дисциплінарне провадження стосовно судді Мелещенко, щоб в подальшому достроково припинити повноваження судді.
Напередодні, 30 червня, пройшли громадські слухання для мешканців території колишнього ЖЕО №7 в рамках коригування генерального плану міста. Майже 200 осіб прийшли обговорити долю зеленої зони біля міського озера. Головний архітектор Володимир Гайдар зауважив, що проектанти генплану попередньо скоригували його, врахувавши наміри орендарів двох конфліктних земельних ділянок змінити цільове призначення з зеленої зони загального користування на житлову забудову.
Гайдар наголосив, що зараз є шанси відвоювати цю територію як рекреаційну зону: “Подавайте пропозицію, щоб ми на сесію міської ради винесли рішення, що житлової забудови там не повинно бути!»
Ніхто з присутніх на слуханнях не висловився за забудову приозерної зони. Настрої громади узагальнила Валентина Тарасюк: “Всі, хто сьогодні прийшов на слухання, – проти забудови цієї землі біля озера. Все місто користується озером і його територією, всі тут гуляють і відпочивають. Тож давайте внесемо пропозицію, що громада міста проти будь-якої забудови на цій ділянці біля озера”.
Результатом слухань стали два документи – колективна заява на ім’я міського голови та депутатів міськради проти зміни цільового призначення зеленої зони загального користування території з боку вулиць Ленкавського-Гурика, підписана понад сотнею присутніх, а також 50 індивідуальних письмових пропозицій головному архітектору міста з тією ж вимогою. Ці документи активісти Світлана Романко і Тарас Случик передали Володимиру Гайдару наприкінці слухань.
У колективній заяві також йшлося про альтернативний проект створення громадського екопарку на конфліктній ділянці біля озера, презентація якого відбулася 1 липня в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету. «Проект облаштування паркової зони громадського екопарку поруч із міським озером в Івано-Франківську має глибоке символічне значення, оскільки екопарк запланований на ділянці, що буде врятована від незаконної забудови», – наголосила на презентації проекту його ініціатор Світлана Романко.
Проект на замовлення ГО «Поступовий гурт франківців» розробила кафедра дизайну Інституту мистецтв ПНУ. Цей проект – соціальна інвестиція вишу у розвиток міста та добробут громади. Він зроблений безкоштовно в рамках дипломної роботи випускниць факультету дизайну Іванни Шестерняк та Мар’яни Кожушок, керівник В.Салабай. Концепція екопарку – створити ідеальне місце для сімейного відпочинку.
Екопарк спроектували так, щоб максимально зберегти наявні зелені насадження. На його території передбачили дитячий майданчик, амфітеатр, дитяче кафе, альтанки, фонтан, зелений лабіринт, алеї для прогулянок, велодоріжки, парковку, Усе це можна побачити не лише на картинці, але й на макеті. Головний архітектор міста Володимир Гайдар дав проекту високу оцінку. Тепер залишається чекати результатів апеляції.
Наталка ГОЛОМІДОВА
Читайте також:
Врятувати озеро: чи зможе громада повернути землю?
Долю міського озера вирішить суд та депутати