Як Івано-Франківськ відзначатиме 359-ту річницю

  • Франківськ наближається до чергової дати свого народження. З 6 по 9 травня місто святкуватиме свою 359-ту річницю. На відміну від минулого року, заходів заплановано чимало. Але свої корективи карантин все ж вносить. Отож що і як відбуватиметься  найближчими вихідними?

    Дві основні локації

    Цьогоріч в Івано-Франківську не буде багатотисячних заходів на кшталт святкової ходи чи концертів із запрошенням зірок всеукраїнського масштабу. Здоровий глузд і карантинні обмеження, на щастя, перемогли.

    Втім, самих заходів буде чимало, але сильно зміниться їх формат. Однією з двох основних локацій стане Інтернет та соцмережа Facebook. За словами заступника директора департаменту культури Івано-Франківської міської ради Любомира Никорака, у місті планують провести близько 40 заходів із дотриманням усіх карантинних норм. Серед них як онлайнові, так і офлайнові події – але практично з усіх них будуть онлайн-трансляції. Мова йде про віртуальні екскурсії, веб-презентації та інші заходи.

    «До прикладу, 7 травня о 15:00 на сцені літньої естради в міському парку відбудеться святкова музична програма «Молодь з Україною». Вона завершиться увечері в іншому місці – у Палаці Потоцьких. Там виступить наш відомий сучасний гурт «Пенсія». Концерти, звісно ж, можна буде переглянути в режимі онлайн», – сказав Любомир Никорак.

    Крім того, на Вічевому майдані встановили високу вежу із телеекранами – вона називається «Відеопростір АртВежа». На її екранах транслюватимуть музичні вітання, трансляції зі святкових подій і тому подібне. А під час Великодня з цих екранів франківцям показували плащаницю, писанки та міського голову Руслана Марцінківа.

    Окрім онлайн-майданчиків, для франківців передбачили й місце, де можна буде погуляти – дотримуючись, звісно, карантинних обмежень. Ним цьогоріч стане Палац Потоцьких. Як розповідає директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар, там відбудеться чимало цікавих подій, які варто відвідати.

    «6 травня о 18:00 відбудеться відкриття інсталяції «Крісло бургомістра» під мелодії оркестру «Бревіс». Інсталяція діятиме на постійній основі, залишиться у нас назавжди як фотозона. Саме крісло зараз виготовляють ковалі. А 7 травня о 22:00 на брамі палацу відбудеться лазерно-світлова та звукова інсталяція – це варто побачити», – анонсує Володимир Гайдар.

    У Палаці Потоцьких буде й чимало інших подій. Так, 6 травня о 13:00 там відкриється виставка дипломних робіт франківських студентів-архітекторів. Їхні роботи безпосередньо стосуватимуться Івано-Франківська та самого палацу.

    «Найбільше всього пройде сьомого травня. О десятій ранку – молитва за місто, потім – підписання меморандуму про співпрацю з іншими містами, потім, о 15:30, – показ вистави «Нового театру» під назвою «Абрикосовий рай». Всі ці заходи, звісно ж, будуть безкоштовними. Далі о шостій вечора матимемо концерт «Музичний Франківськ» за участю муніципального естрадно-симфонічного оркестру. І о восьмій виступатиме «Пенсія» – мало хто з франківців не чув про цей гурт», – каже директор Палацу Потоцьких.

    За словами Гайдара, більшість цих подій матимуть скоріше камерний формат, аніж масовий. Наприклад, 8 травня о 16:00 заплановано проведення ретровечора з музикою Богдана Веселовського.

    Втім, у планах на 9 травня є діджей-вечірка о 21:00. Але стосовно її проведення наразі є сумніви, адже це не той формат заходу, де вдасться дотриматися карантинних обмежень. Можливо, на цю дискотеку зроблять вхід для визначеної кількості людей, бо обмеження жовтої зони карантину передбачають норму одна людина на п’ять квадратних метрів території масового заходу.

  • Що ще буде цікавого?

    5 травня Івано-Франківський міський центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» проводить змагання з перегонів на веломобілях серед дітей та молоді з інвалідністю з нагоди Дня міста. Вони пройдуть у парку культури та відпочинку ім. Т. Шевченка. Початок змагань о 15:00.

    Долучаться до святкування Дня міста й освітні заклади. Так, до 7 травня у школах Франківська проходитиме літературно-поетичний конкурс «Місто, що зветься Франковим». А ще заплановано виготовити колаж із фотографій дітей – у результаті вийде великий банер під назвою «Івано-Франківськ – місто щасливих дітей».

    Не забули й про шанувальників спорту. Так, 6 травня упродовж всього дня проходитиме всеукраїнський турнір з баскетболу на кубок Івано-Франківська. М’яч у корзини кидатимуть у манежі Коледжу фізичного виховання (вул. Гетьмана Мазепи, 142А). 7 травня о 10:00 почнеться турнір із шашок-64 до 359-річчя Івано-Франківська. Його прийме шахово-шашковий клуб (вул. Вагилевича, 3). О 16:00 на стадіоні «Рух» пройде матч чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги «Прикарпаття» – «Агробізнес». У цей же час у Прикарпатському національному університеті відбудеться турнір з волейболу пам’яті Михайла Цапа.

    Упродовж дня відправлять панахиди та покладуть квіти до могил видатних франківців, а також героїв АТО та Майдану. Цього ж дня о 14:00 відбудеться відкриття пам’ятного знака ветерану дивізії «Галичина», голові крайового братства дивізійників «Галичина», почесному громадянину Івано-Франківська Михайлу Мулику. Знак буде встановлено на Алеї слави.

    Також 9 травня розпочинається ІХ сезон щонедільних безкоштовних екскурсій містом. Минулого року через посилений карантин екскурсій не проводили, а зараз їх відновили.

    «Вперше цього року ми проведемо автобусну екскурсію, буде також театралізована екскурсія, на «Промприлад. Реновація», проведемо екскурсію закуліссям драмтеатру імені Івана Франка. Будуть також екскурсії польською та англійською мовами», – каже Віталій Передерко, начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА.

    Екскурсії зможуть відвідати усі охочі щонеділі о 12:00. Збір біля входу в Краєзнавчий музей. Однак на певні екскурсії варто зареєструватись заздалегідь на сторінках Facebook: IF Tourism Office та Visit.frankivsk.

    А ще цьогоріч святкування Дня міста збігається з двома іншими святами. Це День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який в Україні зараз відзначають як День пам’яті та примирення, а ще – День матері. Тож заплановано і низку заходів, присвячених цим датам, наприклад, щорічна традиційна акція «Троянда для матері» (9 травня, 10:00, парк Шевченка).

    Тарас ВОЛОШИН

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!