“Єдина вакцина, якої у нас нема, – від сказу”, – головний лікар Івано-Франківської ОДКЛ

 • Сьогодні, 24 квітня, в Івано-Франківську відбулось засідання «круглого столу», приурочене Всесвітньому тижневі імунізації.

  Нагадаємо, що з 23 по 24 квітня по всьому світові традиційно проводиться Всесвітній тиждень імунізації, який проходить під гаслом “Вакцини приносять результат!”.

  Ключовим цілями імунізації є зменшення кількості випадків смертності й інвалідизації від інфекційних захворювань, формування колективного імунітету та зниження витрат системи охорони здоров’я.

  За 2018 рік на Прикарпатті зареєстровано близько 1997 осіб, хворих на кір, серед яких 69% – діти. Також був один летальний випадок.

  “У закладах охорони здоров’я є проблеми, бо мама біжить в лікарню пізно. Батьки постійно мають звертатися до лікарів, зокрема за щепленнями. Єдина вакцини, якої у нас немає, – проти сказу, проте обіцяють, що скоро закуплять”, – каже головний лікар Івано-Франківської ОДКЛ Ростислав Котрубаш та пояснює, що іншими необхідними вакцинами область забезпечена.

  Також він додає, що вже від березня 23 дитини були покусані собаками, тому саме цю вакцину дуже чекають.

  “Я закликаю батьків дотримуватися календаря щеплень”, – додає лікар.

  Зокрема, наголошується, що серед дорослих багато людей не вакцинованих, а це також потрібно робити. Бо все-таки після спалаху кору трапляються поодинокі випадки дифтерії.

   

  Як повідомляв “Галицький кореспондент”, щорічно майже півтисячі франківців звертаються за допомогою до медиків через укуси домашніх та диких тварин. Третині з них призначають профілактичну вакцинацію, що має вберегти від страшної недуги – сказу, який передається через слину інфікованих тварин, і у випадку зараження має летальні наслідки. Та от доступної раніше вакцини наразі в медичних установах немає – за бюджетні кошти її не постачають, а заплатити за неї в аптеках може далеко не кожен.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!