Юний іванофранківець викував журнальний столик із металобрухту

  • Журнальний столик, який викував з металобрухту учень Івано-Франківського ВПУ № 21 Михайло Валін, переміг у фестивалі STEM-освіти, що відбувся в обласному центрі Прикарпаття.

    Автор роботи Михайло Валін стверджує, що такий столик – єдиний в Україні і аналогів йому немає. Про це повідомляє “Суспільне”.

    “Ми з моїм майстром взяли простий металобрухт: старі ключі, шестерні, пружини, ланцюг, ресору, – каже хлопець. – Відмили, відчистили їх, відполірували і склали столик. Було важко зварювати, адже деякі деталі дуже маленькі. Така техніка називається steam-punk. У нашому училищі інші діти створили у цій техніці гітару та морського коника”.

    За словами організаторки фестивалю, директорки Івано-Франківського центру освітніх інновацій Марії Починок, завдяки своїй унікальності, столик з металобрухту переміг у номінації “Технології”. Загалом, у фестивалі STEM-освіти взяли участь 32 учасники, серед яких були не лише представники Івано-Франківщини, а й з Праги. Вони долучилися до фестивалю онлайн.

    “Найцікавішими стали роботи івано-франківських учнів. Окрім кованого столика, перемогли проєкти “Мобільний додаток в умовах пандемії”, “Безконтактний дезінфектор” та “Система керування елементами розумного будинку”, – розповідає Марія Починок.

    За словами розробника мобільного додатку Мирослава Возняка, цей застосунок буде повідомляти жителів та гостей Івано-Франківська, у яких місцях є найвищий ризик захворіти на COVID-19, а де він найменший. Додаток уже розроблений, наразі очікується поява його у вільному доступі для скачування. Винахідник разом з командою, що працювала над створенням додатку та безконтактних дезінфекторів, запустили сайт, на якому можна відстежити усю інформацію про новини проєкту.

    Окрім того, Мирослав Возняк став співрозробником системи керування елементами розумного будинку.

  • “Ми з моїм колегою Тарасом Гасюком з української гімназії № 1, який є автором ідеї, розробили механічну клешню, яка без батарейок, за допомогою гідравлічної системи, може переносити легенькі предмети, – каже молодий науковець. – Поки що це прототип засобу керування елементами розумного будинку. Плануємо з часом на основі цієї руки розробити більш потужну автоматичну роботизовану клешню, яка зможе переносити різні важкі предмети – цеглу, дрова, а також стати незамінним помічником на кухні”.

    Загалом, під час фестивалю, журі відзначило 14 stem-проєктів у чотирьох номінаціях: “Математика”, “Інженерія”, “Технології” та “Наука”.

    Нагадаємо, робототехніка і майбутнє: в Івано-Франківську розповіли про STEM-освіту.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!