З початку року на Франківщині перевірили понад 800 сімей

 • Працівники ювенальної превенції Івано-Франківщини у своїй діяльності щодо захисту життя та здоров’я дітей особливу увагу приділяють роботі з родинами, які вже потрапляли в поле зору поліції як такі, де були зафіксовані факти насильства в сім’ї, а також виявлення та попередження нових таких фактів.

  Від початку року ювенальні поліцейські спільно з представниками служб у справах дітей вже відвідали 371 сім’ю, у яких проживає 825 дітей. З числа перевірених сімей 258 перебувають у складних життєвих обставинах, в 17 вчинялося насильство, повідомляють у пресслужбі ювенальної превенції.

  Як результат – на батьків або осіб, які їх заміняють, цьогоріч працівники підрозділів ювенальної превенції Прикарпаття склали 120 адміністративних протоколів за невиконання ними обов’язків щодо виховання дітей (ст. 184 КУпАП) та 39 – за вчинення домашнього насильства (ст. 173-2 КУпАП).

  До теми. Сама посеред ночі: прикарпатці на безлюдній дорозі знайшли шестирічну дівчинку.

  За цей час ювенальними поліцейськими винесено 13 термінових заборонних приписів дорослим особам. Про кожний факт вчинення насильства в сім’ї працівники підрозділів ювенальної превенції інформують службу у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Слід зазначити, що серед так званих сімейних дебоширів є й один неповнолітній.

  Щоб попередити випадки жорстокого поводження щодо дітей та запобігти вчиненню насильства в сімейному середовищі неповнолітніми працівники поліції регулярно здійснюють просвітницьку роботу з учнівською та студентською молоддю, проводять зустрічі з батьківськими та педагогічними колективами. Під час таких заходів поліцейські ознайомлюють цільову аудиторію з вимогами Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», розповідають дітям про можливість їх особистого звернення до підрозділів поліції з приводу сімейного насильства або реальної загрози його вчинення.

  Нагадаємо, у 2018 році на території Івано-Франківської області зареєстрували 2984 заяв та повідомлень, пов’язаних із домашнім насильством.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!